Представництво прокуратурою інтересів держави при визнанні майна безхазяйним

  • 494

Фото без опису

Кам`янець-Подільською місцевою прокуратури ефективно використовують представницькі повноваження з метою захисту державних інтересів у сфері використання та охорони комунального майна.

Так, вжитими заходами представницького характеру встановлено, що на території Гуменецької сільської об’єднаної територіальної громади наявне безхазяйне нерухоме майно, зокрема, гідротехнічна споруда вартістю понад 78 тис. грн.

Цивільним кодексом України передбачено, що безхазяйні нерухомі речі беруться на облік органом, що здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно, за заявою органу місцевого самоврядування, на території якого вони розміщені. Про взяття безхазяйної нерухомої речі на облік робиться оголошення у друкованих засобах масової інформації. Після спливу одного року з дня взяття на облік безхазяйної нерухомої речі вона за заявою органу, уповноваженого управляти майном відповідної територіальної громади, може бути передана за рішенням суду у комунальну власність.

З метою захисту інтересів територіальної громади, місцева прокуратура звернулася до Кам’янець-Подільського міськрайонного суду із відповідною заявою в порядку окремого провадження про передачу безхазяйного нерухомого майна у комунальну власність, яку судом задоволено.

Після набрання рішення суду законної сили Гуменецькою сільською радою у листопаді поточного року  гідротехнічну споруду прийнято у комунальну власність, завдяки чому орган місцевого самоврядування отримав  додаткові ресурси для поповнення сільського бюджету та реалізації соціально-економічних функцій.