Новорічна ялинка може принести не радість, а штраф за незаконну порубку

Державна екологічна інспекція у Хмельницькій області попереджає, що згідно із статею 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення, незаконна порубка дерев хвойних порід тягне за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від 510 до 1020 грн і на посадових осіб від 2550 до 5100 грн. Якщо ці правопорушення скоєні особою віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років та ця особа не має самостійного заробітку, тоді штраф стягується з батьків або осіб, які заміняють (згідно ст. 307 КУпАП). А за порушення порядку придбання чи збуту обєктів рослинного світу (новорічних ялинок) без документів також передбачена відповідальність згідно ст.88-1 КУпАП, яка тягне за собою накладення штрафу від 510 до 1700 грн. з конфіскацією обєктів рослинного світу чи без такої за рішеннями відповідних місцевих судів.