До в’язниці за образу матері

  • 633

Останнім часом почастішали випадки вчинення домашнього насильства.

                11 січня 2019 року набули чинності зміни до Кримінального кодексу України, якими за вчинення домашнього насильства введена кримінальна відповідальність (ст.126-1 Кримінального кодексу України).

Позбавити волі можуть за умисне систематичне вчинення фізичного, психологічного або економічного насильства щодо подружжя чи колишнього подружжя або іншої особи, з якою винний перебуває (перебував) у сімейних або близьких відносинах, що призводить до фізичних або психологічних страждань, розладів здоров’я, втрати працездатності, емоційної залежності або погіршення якості життя потерпілої особи.

                Так, жителька одного із сіл Кам’янець-Подільського району, яка раніше вже притягувалася до кримінальної відповідальності, систематично вчиняла домашнє насильство психологічного характеру відносно своєї матері, яке виразилось в словесних образах нецензурною лайкою, висловлюванні погроз фізичною розправою, залякуванні, що призвело до психологічного страждання потерпілої та завданні психологічної шкоди її здоров’ю.

                На підставі зібраних та наданих суду доказів працівниками Кам’янець-Подільської окружної прокуратури у суді доведено її вину у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 126-1 Кримінального кодексу України.

Вироком Дунаєвецького районного суду засудженій призначено покарання, з врахуванням попереднього вироку, у виді 3-х років 1 місяця позбавлення волі, яке доведеться відбувати реально.

 

За матеріалами Кам’янець-Подільської окружної прокуратури.