НА ЗАХИСТІ ІНТЕРЕСІВ ДЕРЖАВИ

  • 628

Фото без опису

Кам’янець-Подільською окружною прокуратурою  вживаються   заходи   спрямовані на недопущення фактів порушення Закону   при здійсненні закупівель за бюджетні кошти та  поновлення інтересів держави.

У поточному році виявлено непоодинокі факти ініціювання постачальниками пального та природного газу внесення змін до вже укладених договорів, якими збільшується ціна предмета закупівлі, при цьому зменшується його обсяг. Безпідставне збільшення ціни обґрунтовується її значним та суттєвим коливанням на ринку. Наведене сприяє порушенням економічних інтересів держави у бюджетній сфері  при здійсненні публічних закупівель.

Зокрема встановлено, що одним з навчальних закладів Кам’янець-Подільського району в поточному році безпідставно укладено з постачальником ряд  додаткових угод до договору постачання природного газу, внаслідок чого суттєво збільшено  ціну придбаного товару  а також зменшено його обсяги, що призвело до переплат бюджетних коштів на суму більш ніж 95 тис. грн.

З метою захисту інтересів держави Кам’янець-Подільською окружною прокуратурою  спрямовано до Господарського суду Хмельницької області позовну заяву про визнання вказаних додаткових угод недійсними та повернення  державі безпідставно сплачених коштів, яка в даний час перебуває на розгляді.