Підтримка фермерства

  • 848

Фото без опису

Інформація для фермерів, які мають можливість подати заявки на отримання від держави фінансової підтримки на розвиток своїх господарств за напрямками:
– часткова компенсація витрат фермерським господарствам, пов’язаних з наданими сільськогосподарськими дорадчими послугами (крім новостворених);
– фінансова підтримка новостворених фермерських господарств для отримання сільськогосподарських дорадчих послуг;
– бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь новоствореним фермерським господарствам;
– спеціальна бюджетна дотація за утримання корів усіх напрямів продуктивності.

Відповідно до Постанови КМУ від 7 лютого 2018 р. № 106 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств»

  • Фінансова підтримка надається:
    – фермерському господарству, яке має чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік до 20 млн гривень, у власності або користуванні якого перебувають землі сільськогосподарського призначення;
    – зареєстрованому в поточному році фермерському господарству, у власності або користуванні якого перебувають землі сільськогосподарського призначення, незалежно від обсягу чистого доходу.
  • Часткова компенсація витрат фермерським господарствам, пов’язаних з наданими сільськогосподарськими дорадчими послугами (крім новостворених), надається у розмірі 90% вартості, але не більше ніж 10 тис. гривень.
  • Фінансова підтримка новостворених фермерських господарств для отримання сільськогосподарських дорадчих послуг надається один раз у розмірі, що не перевищує 36 тис. гривень, за умови попередньо укладеного до кінця поточного бюджетного періоду договору та на підставі актів виконаних робіт.

За цими напрямами підтримка здійснюється через уповноважений банк, що підписав з Мінагрополітики Меморандум про загальні засади співробітництва.

Граничний строк подання документів для отримання фінансової підтримки – 15 листопада поточного року.

Бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь надається новоствореним фермерським господарствам один раз на рік виключно для провадження сільськогосподарської діяльності в розмірі 5 тис. грн на 1 га, але не більше 100 тис. грн.

Граничний строк подання документів – 30 жовтня поточного року.

Спеціальна бюджетна дотація за утримання корів усіх напрямів продуктивності надається на безповоротній основі одержувачам, у власності яких перебуває від п’яти корів, ідентифікованих та зареєстрованих відповідно до законодавства за кожну наявну станом на 1 липня поточного року корову в розмірі 5 тис. гривень, але не більше 250 тис. гривень.

Граничний строк подання документів для отримання дотації за утримання корів – 31 серпня поточного року.

Детальніше тут .