Триває операція «МАК»: за вирощування коноплі та маку передбаченакримінальнавідповідальність

  • 1075

Фото без опису

З початком сезонно-польових робіт перед правоохоронцями постає проблема, як змусити населення відмовитися від посіву маку та конопель. Незаконне виробництво або виготовлення з їх плодів і стебел наркотичних засобів завдає значної шкоди здоров’ю населення і сприяє поширенню наркоманії, що й визначає суспільну небезпеку.  
Наркоманія не тільки створює проблеми для правоохоронців, вона є причиною смертей молодих людей, горя батьків. Тому вкотре застерігаємо громадян із проханням утриматися від посівів маку та конопель. Адже за незаконне вирощування цих культур передбачається кримінальна й адміністративна відповідальність.

Це не лише штраф, а й позбавлення волі з конфіскацією майна.
На сьогодні навряд чи знайдеться людина, котра не знає про заборону незаконного посіву й вирощування таких рослин, а також про покарання, яке настає у випадку викриття правоохоронцями таких діянь. Слід звернути увагу, що законодавством України за незаконний посів та вирощування снодійного маку та конопель передбачено кримінальну відповідальність.

Як відомо, незнання закону не звільняє від відповідальності. Саме тому, важаю за свій обов’язок у черговий раз нагадати громадянам про норми закону та застерегти від необачного кроку.

       Зокрема, згідно з статтею 1062 Кодексу України про адміністративні правопорушення, незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку в кількості до ста рослин чи конопель у кількості до десяти рослин -тягнуть за собою накладення штрафу від вісімнадцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 306 до 1700 грн.) з конфіскацією незаконно вирощуваних наркотиковмісних р

Статтею 310 Кримінального кодексу України визначено, що незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку в кількості від ста до п'ятисот рослин чи конопель у кількості від десяти до п'ятдесяти рослин караються штрафом від ста до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1700 до 8500 грн.) або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.

Також, згідно з статтею 309 Кримінального кодексу України кримінальна відповідальність настає за незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту. Такі діяння караються штрафом від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1700 грн.) або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Крім цього, частиною другою статті 1062 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена відповідальність за невжиття землекористувачами або землевласниками на закріплених за ними земельних ділянках заходів щодо знищення дикорослих конопель чи снотворного маку, що тягне за собою накладення штрафу на громадян від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170 до 510 грн.), а на посадових осіб - від тридцяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510 до 1190 грн.).

Отже, протягом червня – вересня поточного року на території громади проводиться комплекс оперативно – профілактичних заходів під умовною назвою «МАК», з метою виявлення і знищення нелегальних посівів наркомісних рослин маку і конопель.

Виходячи з вищесказаного, задумайтесь чи варте вирощування маку і конопель санкцій передбачених законодавством.

 

Новоушицький відділ Кам’янець-Подільської окружної прокуратури