За принципової позиції прокуратури державі повернуто земельну ділянку вартістю 144 тис. грн.

  • 475

Вивченням питання законності надання земельних ділянок державної власності на території Довжоцької сільської ради встановлено, що наказом Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області передано у власність жителю Кам’янець-Подільського району земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства площею 2 га, що знаходиться за межами населених пунктів Довжоцької сільської ради Кам’янець-Подільського району.

Разом з тим, встановлено, що даний громадянин, на підставі державного акту на право власності на земельну ділянку у 2007 році отримав земельну ділянку в селі Довжок з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства площею 1,80 га.

Враховуючи, що на час отримання спірної земельної ділянки останній використав своє право на безоплатне отримання у власність земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства в межах норм безоплатної передачі земельних ділянок для даного виду використання, прокуратурою заявлено позов до Кам’янець-Подільського міськрайонного суду про визнання недійсним наказу Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області та повернення державі спірної земельної ділянки.

Кам’янець-Подільським міськрайонним судом позов прокуратури розглянуто та задоволено в повному обсязі.

22 квітня 2021 року рішення суду виконано в повному обсязі, державі повернуто вищевказану земельну ділянку площею 2 га, вартістю 144 тис. грн.