Представництво прокуратурою інтересів держави при визнанні майна безхазяйним

  • 560

Фото без опису

Кам`янець-Подільською місцевою прокуратури ефективно використовують представницькі повноваження з метою захисту державних інтересів у сфері використання та охорони комунального майна.

Так, вжитими заходами представницького характеру встановлено, що на території Слобідсько-Кульчієвецької сільської об’єднаної територіальної громади наявне безхазяйне нерухоме майно, зокрема, дві гідротехнічні споруди вартістю понад 350 тис. грн.

Цивільним кодексом України передбачено, що безхазяйні нерухомі речі беруться на облік органом, що здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно, за заявою органу місцевого самоврядування, на території якого вони розміщені. Про взяття безхазяйної нерухомої речі на облік робиться оголошення у друкованих засобах масової інформації. Після спливу одного року з дня взяття на облік безхазяйної нерухомої речі вона за заявою органу, уповноваженого управляти майном відповідної територіальної громади, може бути передана за рішенням суду у комунальну власність.

З метою захисту інтересів територіальної громади, місцева прокуратура звернулася до Кам’янець-Подільського міськрайонного суду із відповідними заявами в порядку окремого провадження про передачу безхазяйного нерухомого майна у комунальну власність, які судом задоволено.

Так, рішеннями сесії Слобідсько-Кульчієвецької сільської ради 2 гідротехнічні споруди прийнято у комунальну власність, що надає  додаткові ресурси для поповнення сільського бюджету та реалізації соціально-економічних функцій.