МІСЦЕВОЮ ПРОКУРАТУРОЮ ПРОВЕДЕНО РЯД РЕЗУЛЬТАТИВНИХ ПЕРЕВІРОК ЩОДО ДОДЕРЖАННЯ КОНСТИТУЦІЙНИХ ПРАВ ГРОМАДЯН ТА ПРАВ ЛЮДИНИ У МІСЦЯХ УТРИМАННЯ ОСІБ

  • 365

Фото без опису

Прокуратура України відповідно до перехідних положень Конституції України виконує функцію нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян.

Кам’янець-Подільською місцевою прокуратурою регулярно проводяться перевірки щодо додержання законів уповноваженими органами та суб’єктами, які здійснюють діяльність у вказаній сфері.

Вкотре, місцевою прокуратурою у лютому цього року здійснено перевірки кімнати для затриманих Кам’янець-Подільського районного управління поліції, ізолятора тимчасового тримання №4 та діяльності роти конвойної служби Головного управління Національної поліції в області.

За результатами вказаних перевірок виявлено низку порушень вимог законодавства. З метою їх усунення та задля додержання конституційних прав громадян та прав людини, передбачених Європейською конвенцією про захист прав людини та основоположних свобод, а також забезпечення режиму у місцях попереднього ув’язнення місцевою прокуратурою тільки в лютому 2021 року внесено 4 акти прокурорського реагування, які наразі перебувають на розгляді. Однією із вимог для керівництва установ поставлено усунення виявлених порушень та притягнення винних осіб до дисциплінарної відповідальності.

Робота на вказаному напрямі відповідно до перехідних положень Конституції України продовжується на період набрання чинності законом про створення подвійної системи регулярних пенітенціарних інспекцій.

 

 

Кам’янець-Подільська місцева прокуратура