За використання землі, недобросовісного землекористувача зобов’язано сплатити до бюджету 850 тис. грн. за позовом Кам’янець-Подільської місцевої прокуратури

  • 340

Фото без опису

Прокуратурою, реалізуючи функцію представництва  інтересів держави в суді, виявлено порушення вимог земельного та іншого законодавства при використанні земельної ділянки комунальної власності на території м. Кам`янця-Подільського.

Встановлено, що з 2004 року фізична особа-підприємець є власником газової автозаправочної станції у м. Кам’янці-Подільському.

Рішенням міської ради власнику нерухомості затверджено проект землеустрою щодо відведення вказаної земельної ділянки. Однак, всупереч вимогам законодавства та рішенню органу місцевого самоврядування, з того часу правовстановлюючі документи, що посвідчують право користування землею площею більше 1 га, так і не оформлені.

У зв’язку із цим, ділянка використовується безоплатно, бюджет територіальної громади недотримує значні кошти, що і стало підставою для захисту прокурором інтересів держави у суді.

За результатами розгляду позовних вимог Кам’янець-Подільської місцевої прокуратури, рішенням господарського суду Хмельницької області недобросовісного землекористувача зобов’язано сплатити на користь міської ради безпідставно збережені кошти орендної плати за використання земельної ділянки комунальної власності.

Так, відповідно до рішення суду з відповідача на користь Кам’янець-Подільської міської ради підлягає стягненню близько 850 тис. грн.

Таким чином, місцевою прокуратурою зроблено черговий крок у напрямку відновлення законності у сфері земельних правовідносин.