Реалізація проекту «Створення умов для розвитку сільського «зеленого» туризму в Староушицькій громаді»

  • 645

Минулого року представники виконавчого апарату селищної ради Іринка Вишемірська та Наталія Бичок спільно з членами ГО «Бакота» Оксана Тимчук та Анатолієм Сливчуком стали учасниками проекту «Успішні локальні громади 2019». В рамках цього проекту було проведено ряд навчальних тренінгів, в результаті яких команда учасників Староушицької ОТГ взяла участь у конкурсі мінігрантів. Проект «Створення умов для розвитку сільського «зеленого» туризму в Староушицькій громаді» отримав перемогу, було підписано угоду з грантодавцем ГО Nashe Podillya / Наше Поділля на суму 25000 грн. Метою проекту було визначено стимулювання розвитку місцевого сільського «зеленого» туризму шляхом збільшення відвідуваності туристичних об’єктів, які знаходяться на території Староушицької об’єднаної громади. Основними завданнями проекту було визначено збільшити кількість інформації про туристичні об’єкти Староушицької громади в засобах масової інформації, мережі Інтернет та безпосередньо в місцях масового скупчення людей, а також розповсюдити інформацію про туристичні об’єкти Староушицької громади, наявні заклади торгівлі, харчування, місця ночівлі для туристів, а також про інші види відпочинку.
Під час реалізації проекту було проведено декілька зустрічей з активними жителями громади. З учнями старших класів ліцеїв та їх вчителями, разом з членами робочої групи проекту було розроблено макети інформаційних стендів та буклетів, на яких розмістили карту громади з визначеними туристичними локаціями.
З власниками садиб та місцевими підприємцями розробили макети інформаційних стендів про туристичні послуги, що надаються на території громади, а також інформаційні буклети.
Тренерську підтримку у процесі реалізації проекту нам надавали Ігор Баб’юк та Оксана Чабан, що відвідували нашу громаду, брали участь у зустрічах з підприємцями та власниками садиб.
Також висловлюємо вдячність за інформаційну підтримку Alla Sobko, керівнику проектів Медіакорпорації «Є», раднику з питань комунікації ULEAD Хмельницький регіональний офіс, яка ще задовго до початку реалізації проекту, виступала координатором в зустрічах з підприємцями та власниками садиб нашої громади.
На рахунок ГО «Бакота» для фінансування заходів проекту по виготовленню інформаційних стендів та інформаційних буклетів було перераховано 6265 грн. Відповідно, на них було розміщено інформацію про ті туристичні послуги, що надаються тими підприємцями та власниками садиб, що надали фінансову підтримку проекту.
Допомогу у розробці дизайну, інформаційного наповнення буклетів та інформаційних стендів з мапою та рекламою було надано Сергій Толстіхін - експерт з розвитку туризму в громадах - засновником ініціативи Green Ways - Зелені шляхи України, директором туристично-інформаційного центру у м. Хмельницький. У процесі реалізації проекту нами спільно було розроблено проект зеленого маршруту Староушицької ОТГ - Легенди Пониззя - зелений маршрут Староушицької ОТГ.
За кошти гранту, отриманого в рамках програми «Успішні локальні громади 2019», для реалізації проекту «Створення умов для розвитку сільського «зеленого» туризму в Староушицькій громаді» нами було виготовлено 6 стендів з туристичною мапою, де визначено 8 основних туристичних об’єктів нашої громади та надано їх короткий опис. Також виготовлено 1000 примірників інформаційних буклетів з аналогічною інформацією. Стенди з рекламою туристичних послуг, що можуть надаватися місцевими жителями та підприємцями було виготовлено у кількості 5 штук, а також виготовлені буклети з інформацією рекламного характеру у накладі 1000 примірників. Для розміщення стендів було обрано 5 точок найбільшого скупчення туристів, що відвідують нашу громаду.
Всі роботи по встановленню інформаційних стендів та альтанки в с. Грушка виконували працівники КП «Відродження» під керівництвом директора Віталія Горбняка.

  


Результати проекту перевершили всі очікування, адже зараз створення туристичної інфраструктури на території громади продовжується. В с. Грушка облаштовано місце для відпочинку туристів та встановлено Green Point – альтанка з велопарковкою, де всі охочі можуть зупинитися, переглянути інформацію на інформаційних стендах та визначити свій подальший маршрут по туристичних об’єктах громади. Також активні мешканці с. Грушка, талановиті художниці – сестри Адріана та Тетяна розфарбували декілька криничок, в тому числі і муровану криницю, вік якої за словами місцевих жителів вже понад 400 років. В.о. старости Грушківського старостинського округу Анна Комар організувала місцевих жителів, які прибрали та розчистили територію навколо стародавньої кринички, провели її благоустрій, влаштували лавки для відпочинку.
Туристичними об’єктами також стали зупинки в с. Рункошів та с. Крушанівка, які розмалювала місцева художниця Оксана Делечук.
Дякуючи проекту, нам вдалося залучити активних та свідомих мешканців громади, підприємців до проекту, який є тільки початком довгої і тривалої праці над популяризацією нашого краю, розвитку та створення туристичної інфраструктури на території нашої громади.