Протягом березня-червня 2020 року регіональні координатори ВІ “Активна Громада” спілкувалися з мешканцями Староушицької ОТГ, аби дізнатися про існуючі проблеми в громаді та зібрати пропозиції для їх вирішення.
Пізніше пропозиції були обговорені з лідерами думок і серед них були виокремлені найбільш значущі для розвитку громади та такі, що можуть бути реалізовані протягом 5-річної каденції наступної селищної ради.
Спільно з громадськими активістами та небайдужими мешканцями громади була сформована “Карта розвитку громади”, яка буде передана політичним партіям та кандидатам на місцевих виборах для втілення.
Отже, у Карті розвитку Староушицької ОТГ мешканцями подано такі пропозиції розвитку громади залежно від сфери діяльності:
1. Стратегія розвитку громади
- створення умов для розвитку зеленого туризму
- забезпечення залучення молоді до управління громадою,
- зупинити "відтік" молоді.
2. Менеджмент органів місцевого самоврядування
- звітування депутатів місцевої ради
3. Медицина
- збереження загального відділення Староушицької лікарні
4. Культура
- залучення молоді до активного життя громади
5. Енергоефективність/Екологія
- ліквідувати стихійні сміттєзвалища
- облаштування сміттєзвалищ
6. Благоустрій
- облаштування місць відпочинку, встановлення сміттєвих баків;
- облаштування транспортних зупинок в кожному селі громади
- ремонт автодороги Кам'янець-Подільський - Стара Ушиця
7. Комунальні послуги
- оновлення спецтехніки комунального підприємства та збільшення кількості робітників на підприємстві
8. Транспорт
- запустити автобусний маршрут для дітей з віддалених сіл громади
Дані пропозиції невдовзі будуть передані кандидатам у місцеві депутати та на посаду голови громади для їх включення у передвиборчі програми й подальшої імплементації у складі новообраної селищної ради.
Довідка. Проект “Задай курс владі” в рамках якого відбувається збір пропозицій та формування “Карти розвитку громади” продовжується у 50-ти об'єднаних територіальних громадах!
Кампанія «Задай курс владі» реалізується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI).