Судом, за результатами розгляду позову місцевої прокуратури, орендаря зобов’язано внести зміни до договору оренди земельної ділянки.

У зв’язку з проведенням загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів, Кам’янець-Подільською місцевою прокуратурою вжито х заходів щодо приведення у відповідність до вимог законодавства розміру орендної плати за використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності.

Так, місцевою прокуратурою спрямовувались листи на адреси сільських рад Кам’янець-Подільського району про приведення у відповідність до вимог законодавства розміру нормативної грошової оцінки земельних ділянок сільськогосподарського призначення у договорах оренди  земельних ділянок переданих у комунальну власність.

Розглянувши вказані листи місцевої прокуратури, органами місцевого самоврядування району направлено на адреси орендарів листи-пропозиції про внесення змін до договорів оренди.

За результатами вжитих заходів представницького характеру щодо досудового врегулювання спору між сільськими радами, з метою збільшення надходжень до бюджету, укладено додаткові угоди до договорів оренди землі.

Разом з тим, щодо орендарів, які відмовились укласти вищевказані додаткові угоди, прокуратурою заявлено позови до суду про внесення змін до договорів оренди землі.

За результатами розгляду Кам’янець-Подільським міськрайонним судом позову місцевої прокуратури, 23 липня 2020 року позов про внесення змін до договору оренди земельної ділянки площею 43 га на території Слобідсько-Рихтівської сільської ради в частині приведення у відповідність чинному законодавству нормативної грошової оцінки та орендної плати за землю задоволено. Вказане, призведе, в подальшому, до збільшення щорічного надходжень до місцевого бюджету на 8 тис. грн.