Місцева прокуратура продовжує вживати заходи представницького характеру та вимагає повернення у державну власність 95 земельних ділянок на території Староушицької селищної ради загальною площею 190 га на суму 11 400 000 грн.

  • 394

Фото без опису

Місцева прокуратура продовжує вживати заходи представницького характеру та вимагає повернення у державну власність 95 земельних ділянок на території Староушицької селищної ради загальною площею 190 га на суму 11 400 000 грн.

 

Вжитими заходами представницького характеру Кам’янець-Подільська місцева прокуратура продовжує активно захищати інтереси держави, порушені при передачі у використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення.

Встановлено, що наказами Головного управління Держгеокадастру в області затверджено документацію із землеустрою та прийнято рішення про передачу громадянам для ведення особистого селянського господарства 95 земельних ділянок, які розташовані за межами населених пунктів Староушицької селищної ради Кам’янець-Подільського району, загальною площею 190 га та загальною вартістю 11 400 000 грн., які в подальшому були відчужені на користь третіх осіб.

На час отримання спірних земельних ділянок громадяни, які отримали вказані земельні ділянки (загальною площею 190 га та загальною вартістю 11 400 000 грн.) вже використали своє право на безоплатне отримання у власність земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства в межах норм безоплатної передачі земельних ділянок для даного виду використання.

Таким чином, всупереч вимог ст.ст. 116, 118, 121 Земельного кодексу України, при зверненні до Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області із заявою, надавали недостовірну інформацію про те, що не використали право на безоплатну приватизацію земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства.

За змістом ст. 328 Цивільного кодексу України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом.

Оскільки передумовою набуття права власності третіх осіб на вказані земельні ділянки було попереднє незаконне їх вибуття із державної власності з порушенням вимог Земельного кодексу, а тому відповідно поза волею держави, інтереси держави підлягають захисту шляхом повернення до державної власності цих земельних ділянок.

Таким чином, 95 спірних земельних ділянок, загальною площею 190 га вартістю 11 400 000 грн. вибули з державної власності, поза волею держави в особі уповноваженого органу на розпорядження земельними ділянками даної категорії та в подальшому відчужені на користь третіх осіб.

 У зв’язку із явними порушеннями чинного законодавства, діючи на захист інтересів держави, прокуратура упродовж січня-травня поточного року звернулась до суду з вимогами  витребування 95 земельних ділянок  на користь держави.