Закриття Староушицької районної лікарні № 3

  • 480

Фото без опису

1 квітня в Україні офіційно стартує друга частина медичної реформи, яка розпочалась декілька років тому.

Одним із основних принципів медичної реформи є зміна джерел фінансування медзакладів. На практиці це означає, що якщо раніше лікарні фінансувалися за рахунок субвенції з держбюджету за кількістю ліжкомісць, то з 1 квітня вони мають заробляти на себе самі. Іншими словами, лікувальні заклади будуть отримувати кошти від Національної служби здоров’я України виключно за надані пацієнтам послуги.

На превеликий жаль, ця реформа призвела до закриття Староушицької районної лікарні №3. Не потрібно пояснювати і ми всі розуміємо, що це для нас серйозна проблема.

Засновником та власником комунального майна Староушицької районної лікарні № 3 є Кам’янець-Подільська районна рада. Фінансування закладу здійснювалося за рахунок медичної субвенції з Державного бюджету (заробітна плата медичних працівників) та коштів районного бюджету. Також Староушицька селищна рада всіляко підтримувала лікарню, а саме делегувала частину коштів на оплату енергоносіїв для Староушицької районної лікарні № 3, придбання медикаментів, предметів та матеріалів для потреб лікарні.

Проте, аналізуючи суть даної реформи стає зрозуміло, що вона недосконала і не враховує можливостей існування таких лікарень як наша. Оскільки реформа ставить перед медичними закладами ряд вимог, яким має відповідати медичний заклад для того, щоб ті послуги, які ним надаються дозволили йому заробляти необхідну суму коштів, хоча б для утримання медичного персоналу.

Увесь цей час керівництво нашої громади докладало максимум зусиль, щоб знайти додатковий ресурс для фінансування  закладу. Голова громади Анатолій Тимчук постійно тримав на контролі дане питання, доводячи обласному керівництву, що цей медзаклад необхідно зберегти. Адже Староушицька райлікарня обслуговує не лише жителів Староушицької громади, а й сусідніх сіл Чабанівка, Гута-Чугорська, Колодіївка, загалом більше 7 тисяч осіб, враховувачи віддаленість нашої округи від міста, стан дороги до районної лікарні. Керівництво громади і працівники нашого апарату докладали зусиль, надавалась технічна допомога, щодо отримання ліцензії.

Староушицька районна лікарня таки отримала дозвіл на надання населенню медичних послуг. Проте це не врятувало ситуації.  Кошти, які зможе отримати лікарня від НСЗУ не покриє навіть 20% необхідних витрат на утримання. Щоб утримувати лікарню коштів у районному бюджеті немає. Бюджет громади також не дозволяє утримувати даний медичний заклад самостійно.

В цій ситуації, яка склалась керівництво громади висловлює подяку  працівникам Староушицької лікарні за професіоналізм та багаторічну сумлінну працю. Ми вас цінуємо та поважаємо.