Тренінг в рамках просвітницького проекту ТСН «Громади. Дорожня карта рішень». смт Стара Ушиця

Команда ТСН розпочала реалізацію просвітницького проекту з можливостей для саморозвитку громад України. Для участі у проекті було вибрано 5 громад по Україні. Перші три тренінги відбулися у Роздольненській, Виноградівській та Станіславській об’єднаних територіальних громадах.

Нещодавно команда ТСН вибрали в Хмельницькій області Староушицьку громаду для проведення тренінгів з метою стимулювання економічного зростання громади та підтримки процесу децентралізації.

Фото без опису  Фото без опису

На  воркшопах, які проходили 6 -7 березня у Старій Ушиці, побувала професійна команда тренерів, а саме: Ігор Семиволос – директор Центру близькосхідних досліджень, співзасновник Української миротворчої школи (УМШ), сходознавець, конфліктолог; Сергій Данилов – заступник директора Центру близькосхідних досліджень, куратор проеків Української миротворчої школи по Херсонській області, сходознавець, конфліктолог; Дмитро Звонок – провідний експерт Центру близькосхідних досліджень, куратр проектів Української миротворчої школи по Луганській області, розробник соціально-моделюючих ігор, соціальний психолог; Тетяна Лабухорська – голова ГО «Буковинська агенція регіонального розвитку» U-LEAD, експерт з пошуку грантових програм для ОТГ і підготовці проектних заявок на гранти.

Фото без опису  Фото без опису

Павло Бабенко – експерт з розвитку туризму в ОТГ, зокрема, зеленого туризму, засновник проектів «Amazing Ukraine» та «Туристичні кластери».

Фото без опису  Фото без опису

Учасниками тренінгу були працівники апарату селищної ради на чолі з головою громади  Анатолієм Тимчуком, підприємці, представники громадських організацій, запрошені гості з Хмельницького Алла Собко та Катерина Савчук, Старший партнер ЮК «Рудик та партнери» та громадський діяч Наталія Рудик, координатор ВІ "Активна Громада" у Хмельницькому Юлія Мазур та  активні жителі громади з різних населених пунктів.

Фото без опису  Фото без опису

Робота з тренерами Ігорем Семиволосом, Дмитром Звонок, Сергієм Даніловим була дуже продуктивною, адже учасники визначили існуючі ресурси в громаді, які потрібні для подальшого розвитку, розробили план діяльності на поточний рік.

У суботу, 7 березня відбувся 2-й день тренінгу в рамках просвітницького проекту ТСН «Громади. Дорожня карта рішень», на якому тренер Тетяна Лебухорська розповідала учасникам про зміст проектної заявки, її структуру і які проблеми громади можна вирішити за допомогою проекту.

Під час воркшопу учасники визначили основні проблеми Староушицької громади та спробували написати проект для вирішення декількох з них.

В другій частині тренінгу Павло Бабенко навів приклад успішної співпраці громад і бізнесу у сфері розвитку туризму. Учаснки розглянули приклади цікавих туристичних продуктів.

По закінченні проекту, селищний голова Анатолій Тимчук подякував представникам команди ТСН за чудову роботу, та хороший заряд для учасників тренінгу. Дуже важливо, щоб у жителів громади було розуміння великої спільної праці для розвитку громади. І саме активність громадян у обговоренні проблем, спільному написанні проектів дає результат їх успішної реалізації.

Всі учасники тренінгів отримали неоціненний досвід та надихнулися на нові проекти для розвитку власної громади.