Кам’янець-Подільська місцева прокуратура попереджає, що порушення правил дорожнього руху тягне за собою також і кримінальну відповідальність

  • 395

Фото без опису

Продовжують мати місце випадки порушення водіями правил безпеки дорожнього руху під час керування транспортними засобами, та як наслідок спричинення іншим особам (пасажирам, пішоходам, водіям інших транспортних засобів) тілесних ушкоджень середнього ступеня тяжкості, тяжких тілесних ушкоджень та смерті.

Упродовж 2019 року на території міста Кам’янця-Подільського та Кам’янець-Подільського району зареєстровано 32 випадки вчинення ДТП із наслідками у виді спричинення потерпілим зазначених тілесних ушкоджень, що підпадають під ознаки злочину передбаченого ст. 286 КК України.

Негативна тенденція щодо кількості вчинених ДТП із наслідками зазначеними вище спостерігається і в 2020 році.

Так, станом на березень 2020 року зареєстровано 9 таких випадків.

Встановлено, що поширеними причинами порушення водіями правил дорожнього руху стали незнання самих правил дорожнього руху, їх грубе порушення, легковажне відношення до їх виконання, раптовість виниклої небезпечної ситуації, дорожні умови.

Відповідно до санкції ст. 286 КК України, в залежності від наслідків ДТП, передбачено покарання від штрафу до позбавлення волі.

Для прикладу, в цьому році працівниками Кам’янець-Подільської місцевої прокуратури до суду направлено 3 кримінальних провадження з обвинувальними актами.

Зупинимося на одній із ситуацій ДТП.

Так, водія мотоциклу, рухаючись по одній із головним вулиць м. Кам’янця-Подільського допустив наїзд на пішохода.

На стадії досудового розслідування винуватець стверджував, що пішохід в його полі зору з’явився раптово через обмежену оглядовість (припарковані інші автомобілі з порушенням ПДР) та вважав себе невинуватим.

Однак, водій не врахував тих обставин, що він керував об’єктом підвищеної небезпеки, а пішохід рухався по нерегульованому пішохідному переході позначеному відповідними дорожніми знаками та розміткою.

Лише в ході судового розгляду винуватець визнав свою провину та був притягнутий до кримінальної відповідальності.

Щоб не стати в числі тих кого притягують до кримінальної відповідальності за злочини вказаної категорії обов’язково дотримуйтесь правил дорожнього руху.

Бережіть себе та оточуючих.