Староушицька громада
Кам’янець-Подільський район, Хмельницька область

Новини податкового законодавства та законодавства щодо єдиного соціального внеску

«Новини податкового законодавства та законодавства щодо єдиного соціального внеску»

 

 

Увага! Рахунки для сплати податків та ЄСВ змінені!

 

Кам’янець-Подільське управління Головного управління ДПС у Хмельницькій області інформує, що з 02 січня 2020 року діють нові номери банківських рахунків для зарахування надходжень до бюджетів усіх рівнів та єдиного соціального внеску.

Номери банківських рахунків діють у постійному режимі, а платіжні документи, оформлені за старим стандартом будуть повертатись органами Казначейства без виконання. Перехідного періоду не передбачено.

Сплата єдиного соціального внеску з 02.01.2020 має відбуватися виключно на нові рахунки відкриті територіальними органами ДПС відповідно до адміністративно-територіальних одиниць, на яких зареєстровані платники податків.

З новими реквізитами бюджетних рахунків можна ознайомитися в Центрі обслуговування платників та на субсайті Головного управління ДПС у Хмельницькій області в розділі «Бюджетні рахунки» за посиланням http://km.tax.gov.ua/byudjetni-rahunki/

 

 

Розміри податків, які сплачуватимуть фізичні особи-підприємці

у 2020 році

 

Згідно із законом про Державний бюджет України на 2020 рік з 1 січня мінімальна зарплата (МЗП) складає 4723 грн, прожитковий мінімум для працездатних осіб (ПМ) - 2102 грн. Виходячи з цього, сума мінімального страхового внеску з ЄСВ (22% МЗП) у 2020 році складе 1039,06 грн.

Так, ФОПи на першій групі спрощеної системи оподаткування з 1 січня 2020 року платитимуть 1249,26 грн на місяць (1039,06 грн ЄСВ і 210,2 грн. (10% ПМ) – єдиного податку).

ФОПи на другій групі спрощеної системи – 1983,66 грн на місяць (1039,06 грн – ЄСВ і 944,6 грн. (20% МЗП) – єдиного податку).

Для третьої групи спрощеної системи розмір єдиного податку буде залежати від розміру доходу та системи, яку вибере платник: 3% від доходу за місяць для тих ФОПів, які платять податок на додану вартість (ПДВ) і 5% від доходу для тих, хто ПДВ не платить. Ліміти щодо доходів для "єдинників" теж поки не змінились.

За найманого працівника необхідно сплатити мінімум 1960,05 грн. (1039,06 грн. (ЄСВ) + 850,14 грн. (ПДФО 18% від окладу) + 70,85 грн. (військовий збір 1,5% від окладу)

 

 

 

 

 

Нова форма декларації про майновий стан і доходи для зручності платників

 

Кам’янець-Подільське управління Головного управління ДПС у Хмельницькій області звертає увагу платників, що з 01 січня 2020 року розпочалася кампанія декларування, за якою окремі категорії громадян зобов’язані подати річну податкову декларацію про майновий стан та доходи (далі - податкова декларація) та визначити податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб і військового збору, та/або мають право подати декларації для отримання податкової знижки.

Платники податків подають декларацію про майновий стан і доходи за новою формою. Зміни до форми податкової декларації внесені наказом Міністерства фінансів України від 25.04.2019 № 177 "Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року № 859".

Нагадаємо: нова форма податкової декларації відрізняється від діючої деякими особливостями, зокрема:

- рядок 8 декларації «Категорія платника» доповнено новим критерієм «особа, яка заявляє право на податкову знижку», який застосовується для громадян, які декларують право на податкову знижку;

- розрахунок суми податку на доходи фізичних осіб, на яку зменшуються податкові зобов’язання при використанні права на податкову знижку, виокремлено у додаток Ф3;

- cуми винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) платнику податку відповідно до цивільно - правового характеру роботи фізособами - платниками єдиного податку четвертої групи, які провадять діяльність виключно в межах фермерського господарства, їх отримувач зобов’язаний включити до доходів у річній податкової декларації за звітний рік та самостійно сплатити з них податки та збори. Для реалізації зазначеної норми у формі податкової декларації передбачили окремий рядок 10.2 для відображення вищенаведених доходів;

- cуми податку, нараховані податковим агентом із доходів за здавання фізособами в оренду (суборенду, емфітевзис) земельних ділянок, сплачує такий податковий агент до відповідного бюджету за місцезнаходженням таких об’єктів оренди (суборенди, емфітевзису).

Нагадуємо, що обов’язок щодо подання Декларації у громадян — платників податків виникає при отриманні:

? доходів не від податкових агентів.

До таких доходів відносяться, зокрема, доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування майна не від членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, при нотаріальному оформленні спадщини за якими не було сплачено податок на доходи фізичних осіб (далі — ПДФО) та військовий збір;

? від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування.

До таких доходів відноситься, зокрема, дохід у вигляді основної суми боргу (кредиту) платника ПДФО, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, у разі якщо його сума перевищує 25 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 01 січня звітного податкового року;

? інвестиційного доходу;

? іноземного доходу;

? та в інших передбачених Податковим кодексом України (далі — ПКУ) випадках.

 

 

Новації у сфері застосування РРО

 

Кам’янець-Подільське управління Головного управління ДПС у Хмельницькій області  звертає увагу платників податків на новації у сфері застосування РРО.

Відповідно до Законів України «Про внесення змін до Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг“ щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» № 128-IX від 20.09.2019 та «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» 129-IX від 20.09.2019 передбачені зміни в порядок застосування РРО, зокрема:

- з 19 квітня 2020 року замість традиційних РРО можливо використовувати програмні РРО (спеціальні безкоштовні програми призначені для реєстрації розрахункових операцій, які можна буде встановити на будь-який гаджет);

- з 01 жовтня 2020 року використання РРО стане обов’язковим (крім платників єдиного податку 1 групи) для фізичних осіб — платників єдиного податку ризикових сфер діяльності — продавців ювелірних виробів, медпрепаратів і ліків, складних побутових приладів, автозапчастин, магазинів з продажу секонд-хенду. Також використовувати РРО мають ресторани, кафе, турагенції, готелі.

- з 1 січня 2021 року використання РРО буде обов’язковим для фізичних осіб- платників єдиного податку 2, 3, 4 груп незалежно від видів діяльності.

 

 

Розміри податкової соціальної пільги у 2020 році

 

Кам’янець-Подільське управління Головного управління ДПС у Хмельницькій області інформує, що у 2020 році одночасно зі збільшенням прожиткового мінімуму для громадян відбудеться чергове збільшення розміру податкових соціальних пільг.

Податкова соціальна пільга — це сума, на яку платник ПДФО має право зменшити суму свого загального місячного оподаткованого доходу, отримуваного з джерел на території України від одного працедавця у вигляді заробітної плати. ПСП зменшує базу оподаткування, що зменшує суму ПДФО і працівник отримує суму заробітної плати більшу, аніж якби до його зарплати не застосовувалась ПСП.

Граничний розмір доходу, до якого застосовується податкова соціальна пільга у 2020 році становить 2940,0 грн, цей розмір обчислюється як добуток місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, на 1,4 та округлений до найближчих 10 грн — (2102,0 х 1,4) (пп. 169.4.1 ПКУ).

Отже, податкова соціальна пільга у 2020 році становитиме такі розміри:

• базова (загальна) ПСП для будь-якого платника податку — становить половину (50%) розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року — 1051,0 грн = (2102,0 х 50%);

• ПСП для платника податку, який утримує двох чи більше дітей віком до 18 років, становитиме 100% суми базової (загальної) ПСП у розрахунку на кожну таку дитину;

• ПСП для платника, який є одинокою матір’ю (батьком), вдовою (вдівцем) або опікуном, піклувальником — у розрахунку на кожну дитину віком до 18 років, та для платника, який утримує дитину-інваліда — у розрахунку на кожну таку дитину віком до 18 років — 150% суми базової (загальної) пільги, — 1576,5 грн = 150% х (2102,0 х 50%);

• ПСП для платників, визначених у пп. 169.1.4 ПКУ становить 200% суми загальної пільги, — 2102,0 грн = 200% х (2102,0 х 50%).

 

Блокування, скасування або поновлення кваліфікованого сертифіката відкритого ключа: подання заяви

 

Кам’янець-Подільське управління Головного управління ДПС у Хмельницькій області звертає увагу платників, що форма заяви про зміну статусу кваліфікованого сертифіката відкритого ключа (далі — Заява) для блокування, скасування або поновлення кваліфікованого сертифіката розміщена на офіційному інформаційному ресурсі Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг ІДД ДПС (далі — КН ЕДП ІДД ДПС) (www.acskidd.gov.ua) у розділі «Скасування, блокування, поновлення сертифікатів».

Блокування або скасування кваліфікованого сертифіката можливо здійснити у телефонному режимі. Заява в усній формі подається заявником (користувачем) до КН ЕДП ІДД ДПС засобами телефонного зв’язку за номером (044) 284–00–10, при цьому заявник повинен повідомити адміністратору реєстрації наступну інформацію:

? ідентифікаційні дані власника кваліфікованого сертифіката;

? ключову фразу голосової автентифікації.

Заява в усній формі приймається тільки у випадку позитивної автентифікації (збігу голосової фрази та ідентифікаційних даних користувача з інформацією в реєстрі сертифікатів).

Заява у письмовій формі подається до відокремленого пункту реєстрації користувачів КН ЕДП ІДД ДПС за встановленою формою та засвідчується власноручним підписом заявника (користувача).

 

 

Як платнику податків провести звірку розрахунків з бюджетами та цільовими фондами

 

Кам’янець-Подільське управління Головного управління ДПС у Хмельницькій області інформує, що ДПС України на офіційному вебпорталі за посиланням https://tax.gov.ua/nove-pro-podatki--novini-/401948.html повідомила, що Електронний кабінет забезпечує можливість реалізації платниками податків прав та обов’язків, визначених Податковим кодексом України (далі — ПКУ) та нормативно-правовими актами, що прийняті на підставі та на виконання ПКУ, зокрема проведення звірки розрахунків платників податків з державним та місцевими бюджетами, а також одержання документа, що підтверджує стан розрахунків, який формується автоматизовано шляхом вивантаження відповідної інформації з Електронного кабінету із накладенням електронного підпису посадової особи контролюючого органу та печатки контролюючого органу (ст. 42№ ПКУ).

 

Сектор забезпечення роботи Кам'янець-Подільського управління ГУ ДПС у Хмельницькій області« повернутися до списку новин