За результатами розгляду позовів місцевої прокуратури скасовано 2 рішення однієї з сільських рад району  а 2 земельні ділянки буде повернуто

  • 374

Фото без опису

За результатами розгляду позовів місцевої прокуратури скасовано 2 рішення однієї з сільських рад району  а 2 земельні ділянки буде повернуто

 

Органами прокуратури приділяється особлива увага законності використання земель державної та комунальної власності, в тому числі земель водного фонду.

За позовами Кам’янець-Подільської місцевої прокуратури в інтересах держави Хмельницьким апеляційним судом визнано незаконним та скасовано 2 рішення Устянської сільської ради, визнано недійсними свідоцтва про право власності на земельні ділянки,  а також зобов’язано повернути в державну власність земельні ділянки, площею по 0,06 га кожна, надані для ведення садівництва, які розташовані в межах прибережної захисної смуги Дністровського водосховища та відноситься до земель водного фонду.

Встановлено, що у 2016 році Гринчуцькою сільською радою незаконно передано у приватну власність місцевому жителю земельну ділянку, для ведення садівництва, яка розташована на землях водного фонду в межах прибережної захисної смуги Дністровського водосховища.

Проте, згідно вимог ст.ст. 85, 88 Водного кодексу України, ст.ст. 60, 61, 84 Земельного кодексу України надання земель прибережної захисної смуги уздовж Дністровського водосховища у приватну власність, в тому числі для ведення садівництва заборонено. 

Також, встановлено, що вказана земельна ділянка розташована в межах населеного пункту Кам’янець-Подільського району.

Таким чином, спірна земельна ділянка передана в приватну власність в порушення вимог ст.60 Земельного кодексу України та ст.ст.85,88 Водного кодексу України, оскільки надання земель прибережної захисної смуги у приватну власність законодавством не передбачено.

Окрім того, враховуючи те, що спірна земельна ділянка, площею 0,12 га знаходиться в межах прибережної захисної смуги Дністровського водосховища та відноситься до категорії земель водного фонду, надання її для ведення садівництва, без зміни у встановленому законом порядку її цільового призначення, є порушенням вимог земельного законодавства.

Враховуючи викладене, рішення Устянської сільської ради суперечать вимогам законодавства, порушують цивільні права та інтереси, що згідно зі ст.21 ЦК України, ст.152 ЗК України, що є підставою для визнання їх незаконними та скасування у судовому порядку.

Рішенням Хмельницького апеляційного суду позови місцевої прокуратури задоволено в повному обсязі, визнано незаконними та скасовано рішення органу місцевого самоврядування, визнано недійсними свідоцтва про право власності та зобов’язано повернути земельні ділянки в комунальну власність.

 

Кам’янець-Подільська місцева прокуратура

07.11.2019