ЗАБОРОНА НА ВИЛОВ РИБИ У ЗИМУВАЛЬНИХ ЯМАХ

  • 1196

Фото без опису

ЗАБОРОНА НА ВИЛОВ РИБИ У ЗИМУВАЛЬНИХ ЯМАХ

З настанням зими у водоймах відбуваються великі зміни, які впливають на поведінку підводних мешканців. При зниженні температури у водоймах починається зимова міграція водних біоресурсів до місця зимівлі. В цей період у мешканців водойм різко знижується активність, практично повністю припиняється споживання їжі, уповільнюється інтенсивність росту, знижується частота серцевих скорочень, сповільнюються реакції на подразники, обмін речовин в організмі підтримується за рахунок накопичених влітку жирових запасів.

З метою збереження в належному стані середовища перебування під час зимівлі риб, з 1 листопада і до скресання криги на водних об’єктах у 2019 році, у випадку відсутності льодового покриву до 1 березня 2020 року на водних об’єктах Чернівецької області та Дністровському водосховищі в межах Чернівецької, Хмельницької, Тернопільської та Вінницької областей заборонений вилов риби на зимувальних ямах. З наказом та переліком зимувальних ям можна ознайомитись за посиланням. (http://chnv.darg.gov.ua/files/9/nakaz_zumivla_19-20.pdf)

Осіб, які нехтуватимуть даною забороною, будуть притягнуті до адміністративної відповідальності. Крім того, порушнику доведеться відшкодувати збитки за кожну незаконно виловлену рибу.

Чернівецький рибоохоронний патруль закликає громадян бути відповідальними та дотримуватись природоохоронного законодавства України. Якщо Ви помітили порушення – прохання терміново повідомляти за номером цілодобової телефонної «гарячої лінії» Управління: (066) 067-38-69.

Довідкова інформація:

В зимовий період, внаслідок покриття водойм льодом, що затримує доступ кисню, можливі явища задухи та загибелі риби. Щоб не допустити цього, Чернівецький рибоохоронний патруль звертається до всіх користувачів водних угідь, товариств мисливців і рибалок постійно вести спостереження за станом зимівлі риб, своєчасно проводити аерацію води та повідомляти про зазначені явища рибоохоронних патрульних.

#Чернівці #рибоохорона #рибоохороннийпатруль #риба #воднібіоресурси #зимівля #зимівля2019 #зимувальніями #місцязимівлі #зимоваміграція #рибалка #зимовариболовля #правиларибальства #порушення #незаконнийвилов