Святкування Дня вишиванки в Староушицькій ОТГ

Всесвітній день вишиванки – міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.

Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив'язане до жодного державного чи релігійного. У цей день кожен українець одягає вишиванку й виходить у ній на роботу, в університет, школу чи садочок.

Ідею акції «Всесвітній день вишиванки» у 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. А поштовхом до реалізації ідеї та святкування стала вишиванка Ігоря Житарюка, яку він регулярно одягав на пари, як і чимало інших студентів. Леся запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже упродовж наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня. До нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.
Фото без опису  Фото без опису

У культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Вишиванка – яскравий приклад і підтвердження цьому. Працівники культури та освіти Староушицької ОТГ, учні шкіл, діти ДНЗ, діти із обласного дитячого санаторію «Дністер» долучилися до відзначення свята – Дня вишиванки.

Фото без опису  Фото без опису

У неділю 20 травня біля будинку культури в смт. Стара Ушиця було гамірно і весело. Адже дійсно справжнє свято було організовано спільно із представниками сіл всієї громади. Центральними вулицями селища пройшов парад вишиванок. Було проведено чудовий концерт, на якому свої художні номери представили колективи з усіх сіл громади. Учасники концерту вбрані у вишиванки співали, танцювали, влаштували флешмоб.

Фото без опису  Фото без опису

Також було влаштовано експозицію із вишитих картин та вишиванок, вироби народних умільців. Приємно було бачити, що велика кількість людей прийшли на це свято у вишиванках. На святі виступили голова Староушицької ОТГ – Тимчук Анатолій Сергійович, голова Кам’янець-Подільської районної ради – Кривак Віктор Миколайович, начальник Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області – Худняк Віктор Анатолійович. Вони привітали всіх присутніх зі святом.