Підписання тристороннього договору про  співпрацю у сфері управління побутовими відходами.

  • 1315

Фото без опису

11 червня у Слобідці-Кульчієвецькій відбулася зустріч голів Староушицької, Слобідсько-Кульчієвецької та Китайгородської громад щодо підписання тристороннього договору про  співпрацю у сфері управління побутовими відходами.

Фото без опису

Ця подія зробить величезний крок у вирішенні проблеми поводження із  сміттям, що постала майже перед кожною громадою України. В країні сьогодні накопичилося близько 54 мільйонів кубометрів відходів. При цьому переробці підлягає лише 6 % усього побутового сміття. Решта знаходиться на полігонах, більшість з яких давно переповнена. Вирішення цієї проблеми стоїть гостро для громад Подністер’я, адже унікальні природні умови потрібно берегти.

Фото без опису

Приємно, що прагнення у ефективному вирішенні проблеми поводження із сміттям  є і у сусідніх Китайгородської та Слобідсько-Кульчієвецької громад. Переговори увінчалися укладанням Договору про співробітництво трьох громад. Підписи під документом поставили відповідно очільники сільських та селищної рад Юрій Волощук, Юрій Безродний та Анатолій Тимчук.

Фото без опису  Фото без опису

Меморандумом передбачається організація централізованого збору і вивезення сміття, що охопить 49 населених пунктів регіону та дозволить поліпшити якість відповідних послуг для 27 тис. мешканців. Стихійні сміттєзвалища мають піти в небуття, а громадяни повинні зрозуміти, що чисто там, де не смітять.

Важливість події засвідчив начальник управління розвитку природно-заповідної справи, економіки природокористування, природоохоронних програм та зав’язків з громадськістю ОДА Руслан Якубаш. Держава мотивує проекти муніципального співробітництва та фінансово сприяє їх реалізації.

Так, на проект планується залучити понад 19 млн. грн., з яких кошти Державного фонду регіонального розвитку складуть зверх 17 млн. грн., що підуть на придбання сміттєзбиральної техніки та необхідного устаткування.