НСЗУ для пацієнта інформує: Як часто пацієнтам з діабетом слід звертатися до ендокринолога?
НСЗУ для пацієнта інформує: Як часто пацієнтам з діабетом слід звертатися до ендокринолога?
За програмою реімбурсації “Доступні ліки” пацієнти з діабетом можуть отримувати препарати інсуліну безоплатно або з невеликою доплатою.
До програми включені різні види та форми інсуліну.
Призначає відповідний вид і форму препарату інсуліну виключно ендокринолог.
Сімейний лікар може виписати е-рецепт відповідно до призначень ендокринолога, але не може призначити інший вид чи дозування інсуліну.
Тож часто пацієнти запитують, як часто пацієнтам із діабетом слід звертатись до ендокринолога? Розповідаємо докладніше
Інсуліни та аналоги для ін’єкцій швидкої, середньої тривалості дії та тривалої дії, а також комбінації інсулінів середньої і тривалої дії з інсулінами швидкої дії у формі флаконів, картриджів та шприц-ручок та покриваються програмою реімбурсації.
Призначає відповідний вид і форму препарату інсуліну лікар-ендокринолог. Віднесення пацієнтів до певної категорії здійснюється лікарем-ендокринологом не рідше, ніж раз на шість місяців (для вагітних жінок — один раз на три місяці).
Людям з діабетом рекомендується періодично звертатися на консультацію до лікаря-ендокринолога для контролю діабету та корегування лікування. Якщо лікар бачить необхідність змінити вид і форму препарату інсуліну, то він вносить відповідні зміни в план лікування та виписує новий рецепт.
Через три та шість місяців після зміни препарату пацієнту рекомендовано здати аналіз на рівень глікозильованого гемоглобіну в крові. Якщо результат буде нижче за 7,5%, це означатиме, що пацієнт досягнув стану компенсації.
У такому випадку, лікуючий ендокринолог, після чергового візиту пацієнта, змінить його категорію в плані лікування, що дозволить отримувати інсулін за програмою реімбурсації.
Докладніше про те, як працює програма реімбурсації можна прочитати у Гіді по програмі “Доступні ліки” для пацієнта за посиланням: https://cutt.ly/Nw3aRn3b.