Сальмонельоз!

  • 118

Фото без опису

Сальмонельоз!

Одним з найнебезпечніших гострих кишкових інфекційних захворювань вважається сальмонельоз, збудником якого є бактерії, що відносяться до роду Salmonella.

Сальмонельоз становить серйозну медичну і соціальну проблему. Це зумовлено, насамперед, широким його поширенням, часто тяжким перебігом, особливо у дітей раннього віку і в літніх людей, можливістю хронізації процесу. Сальмонельоз може спровокувати виникнення чи загострення інших хронічних захворювань.

Джерело збудника інфекції - тварини (велика рогата худоба, свині, вівці, коні, свійська водоплавна птиця, кури, рептилії, коти, собаки, домашні гризуни), хворі на сальмонельоз люди або здорові бактеріоносії.

Симптоми сальмонельозу схожі на симптоми більшості інших гострих кишкових інфекцій. Інкубаційний період становить в середньому 12-24 години (в середньому до 2-3 діб). Захворювання починається гостро: висока температура (до 38-390С), озноб, загальна слабкість, нездужання, головний біль, переймоподібний біль в животі, нудота та блювання. Випорожнення в більшості випадків рідкі, водянисті, пінисті, зеленуватого кольору, частотою від 5 до 10 разів на добу. На 2-3-й день хвороби в калі можна виявити домішки слизу і крові. Триває захворювання від 3 діб до 2 тижнів.

Ситуація щодо сальмонельозу в місті Кам’янці-Подільському та Кам’янець-Подільському районі залишається стабільною. За перший квартал 2024 року захворювань на сальмонельоз не реєструвалося, а в 2023 захворіла 1 дитина, яка проживає в місті.

В Кам’янець-Подільському районі випадок цієї хвороби зареєстрований у 2024 році в мешканки Староушицької громади. В 2023 році за аналогічний період захворювання не реєструвалося.

Щоб запобігти захворюванню на сальмонельоз, необхідно виконувати певні правила:

  • не слід вживати м’ясні та молочні продукти, придбані на стихійних ринках;
  • м’ясо і птицю необхідно добре проварювати або прожарювати невеликими шматками;
  • під час кулінарної обробки продуктів обов’язково слід дотримуватися правил роздільного зберігання сировини та готової продукції, а також використання кухонного інвентарю;
  • всі швидкопсувні продукти потрібно зберігати у холодильнику;
  • необхідно дотримуватись правил особистої гігієни,  частіше мити руки з милом.

Не порушуйте цих правил! Адже виконати їх легше, ніж потім лікуватися!

 

Кам’янець-Подільський районний відділ

ДУ «Хмельницький ОЦКПХ МОЗ України»

Помічник лікаря-епідеміолога                                                 Ганна Танас