ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО НАМІР ЗДІЙСНИТИ ЗМІНУ ТАРИФІВ НА ПОСЛУГИ З ЦЕНТРАЛІЗОВАНОГО ВОДОПОСТАЧАННЯ ТА ЦЕНТРАЛІЗОВАНОГО ВОДОВІДВЕДЕННЯ.

Шановні споживачі!

Комунальне підприємство  «Відродження» Староушицької селищної ради доводить до відома споживачів про намір здійснити у 2024 році зміну тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення.

На даний час діють тарифи, які були встановлені рішенням виконавчого комітету Староушицької  селищної ради від 27 жовтня 2022 року №340, введені в дію з 01.11.2022р в наступних розмірах:

• на централізоване водопостачання – 30,00 грн куб.м без ПДВ;

• на централізоване водовідведення – 10,00 грн куб.м.без ПДВ.

Враховуючи зміни в оподаткуванні та включення витрат до собівартості, пройшли такі зміни у структурі тарифів на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення:

На виконання вимог закону   комунальне підприємство  з 18.01.2024р  змінило систему оподаткування, відповідно стало  платником ПДВ. Таким  чином, сума доходу отриманого від реалізації послуг з водопостачання та водовідведення  є базою для нарахування ПДВ, що в свою чергу впливає на тариф щодо надання послуг.

За основними елементами собівартості плановий тариф на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення на 2024 рік відбулось підвищення по наступним елементам:

- збільшились   планові витрати на електричну енергію . У структурі діючого тарифу передбачалась вартість 1 квт/год електроенергії в розмірі 5,00 грн з ПДВ. На даний час цей показник становить 8,46 грн з ПДВ, тобто зростання у порівнянні із закладеним у тарифі на 3,46 грн або  69,19 %.

- станом на 01.04.2024 р. розмір мінімальної заробітної плати складає   8000,00 грн., а розмір прожиткового  мінімуму  складає 3 028,00 грн.. У діючому тарифі фонд оплати праці було розраховано виходячи із прожиткового мінімуму для працездатних осіб 2 508,00 грн та мінімальної заробітної плати 6 500,00 грн/місяць, тобто зростання у порівнянні із закладеним у тарифі на 1500,00 грн, або на 23,07 %.  Відповідно до росту рівня заробітної плати  збільшились і  нарахування на заробітну плату.

- матеріальні витрати зросли за рахунок збільшення ціни на:  запасні частини та ПММ.

Згідно з поданими розрахунками плановий тариф становитиме:

ПОСЛУГИ

Діючий тариф без ПДВ

Плановий тариф  з ПДВ

Збільшення, грн

Збільшення, %

Централізоване водопостачання

Централізоване водовідведення

Разом

20,0

Підвищення тарифів на послуги з централізованого водопостачання та  водовідведення для соціально незахищених та малозабезпечених верств населення буде компенсовано через пільги та субсидії які, згідно законодавства, може безперешкодно оформити кожна родина.

Просимо споживачів послуг підприємства з розумінням віднестися до збільшення тарифів. Дякуємо всім абонентам, хто вчасно сплачує за послуги з водопостачання і водовідведення,  та закликаємо кожного з вас не зволікати зі сплатою за  послуги.

Зазначені тарифи на послуги централізованого водопостачання та централізованого водовідведення планується ввести в дію з 01 травня  2024 року.

Пропозиції та зауваження щодо намірів КП «Відродження» змінити тарифи на надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення від фізичних та юридичних осіб приймаються в письмовому вигляді протягом 15 календарних днів з дати опублікування оголошення  за адресою: смт Стара Ушиця, вул. Миру, буд. 8.

E-mail :kpvidrodzhennya@ukr.net