Не спалюйте листя, сміття та траву — подумайте про інших. Не наражайте на небезпеку себе та оточуючих!

Не спалюйте 🍂 листя, сміття та траву — подумайте про інших. Не наражайте на небезпеку себе та оточуючих!

Поліцейські офіцери громади наголошують, що дим шкідливо впливає на здоров’я людини. Токсини, які виділяються під час горіння рослин та інших речовин провокують виникнення хвороб, зокрема дихальної системи. Також, може призвести до масштабних пожеж і невиправних наслідків.

Нагадуємо, що за несанкціоноване спалення листя та сміття передбачена адміністративна відповідальність:

❗️за статтею 152 (Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів) КУпАП, штраф для громадян — від 340 до 1 360 гривень, а для посадових осіб — від 850 до 1700 гривень.

❗️за статтею 77-1 (Самовільне випалювання рослинності або її залишків) КУпАП громадянам загрожує штраф від 3060 до 6120 гривень, а посадовим особам — від 15 300 до 21 420 гривень.

Крім того, згідно зі статтею 245 ККУ за знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу порушник може нести й кримінальну відповідальність.

Якщо ви помітили осіб, які спалюють листя, повідомляйте своїм поліцейським офіцерам громад, телефонуйте за номером 102 або 112🚔, а у разі пожежі — 101🚒

Шановні громадяни будьте свідомими та відповідальними. Не порушуйте закон!