Відбулася чергова 47 сесія Староушицької селищної ради

📑22 грудня 2023 року відбулася чергова 47 сесія Староушицької селищної ради.

До порядку денного включено 30 питань. Під час пленарного засідання були підтримані Програми, спрямовані на розвиток громади; затверджені План роботи Староушицької селищної ради на 2024 рік, фінансові плани на 2024 рік комунальних підприємств, штатні розписи установ, опрацьовано ряд земельних питань, і головне, БЮДЖЕТ СТАРОУШИЦЬКОЇ ГРОМАДИ 2024 ПРИЙНЯТО!

Головне з Бюджету-2024:

Загальний фонд бюджету в 2024 році становить 48 млн 541 тис. грн.

✔️ Власних доходів заплановано 21 млн 972 тис. грн (майже на 4 млн грн більше, ніж планові 2023 року).

Однак, обсяг базової дотації з державного бюджету складає 10,2 млн грн, що на 7 млн грн менше, ніж в минулому році (в зв’язку з пріоритетом фінансування державним бюджетом ЗСУ в 2024 році), що критично впливає на бюджет громади.

✔️ Головним завданням ОМС є забезпечення функціонування бюджетних установ (заклади освіти, медичні та соціальні заклади), зокрема видатки на:

▪️ Освіту (ліцеї, ЗДО та музична школа) складають 31,8 млн грн (65 % в загальній структурі видатків)

▪️ Соціальний захист – 2,4 млн грн (5 % видатків). Це і функціонування КУ «Староушицький ТЦСО», програми соціальних виплат, в т.ч. і для військових.

▪️ Охорона здоров’я - 1,5 млн грн (3 % видатків). Це і енергоносії, заробітна плата працівникам ФАП, пільгові медикаменти, наркотичні препарати та інше.

▪️ Благоустрій та житлово-комунальне господарство, в т. ч. на заробітну платню працівникам КП в 2024 році передбачено 1,1 млн грн ( 2% бюджету), що забезпечить функціонування підприємства перші 4 місяці.

Слід відзначити, що планові показники бюджету не забезпечують в повній мірі потребу в соціальних виплатах, заробітній платі працівників комунальних підприємств та установ селищної ради, закупівлі продуктів харчування, проте дофінансовувати зазначені потреби планується за рахунок коштів перехідного залишку та перевиконання бюджету в 2024 році.

Бюджет є прогнозованим, і, звичайно, доходи та видатки можуть змінюватись протягом року.

✔️Крім того, на пленарному засіданні внесли зміни до селищного бюджету Староушицької селищної ради на 2023 рік. Зокрема спрямовано кошти:

- На сирену повітряної тривоги С-40 220В - 36 000,00 грн;

- Електрокардіограф на Староушицьку АЗПСМ – 24 000, 00 грн;

- Дофінансували по Програмі соціального захисту населення:

▪️ для надання матеріальної допомоги родичам за присвоєння Звання «Почесний громадянин Староушицької територіальної громади» Захисникам України , яким це звання присвоєно посмертно – 13510,00 грн.

▪️ пільгове перевезення – 2500,00 грн;

-  У зв’язку із зростанням цін на енергоносії, спрямовано на електроенергію КНП «ПМСД» - 160 000,00 грн.