УВАГА: ШУКАЄМО ПАТРОНАТНИХ ВИХОВАТЕЛІВ!

УВАГА: ШУКАЄМО ПАТРОНАТНИХ ВИХОВАТЕЛІВ!

Патронатне виховання – відносно недавня професія в Україні, але настільки актуальна і важлива, що потреба в ній не меншає, а навпаки зростає. На сьогодні  досі є діти, які потребують тимчасового влаштування до патронату. Тож ми шукаємо патронатних вихователів!

Патронат над дитиною– це комплексна послуга тимчасового догляду та виховання дитини, що опинилася у складних життєвих обставинах та потребує захисту. Діти, які раптово опинилися без домівки і батьківського тепла, живуть в сім’ї патронатного вихователя, допоки соціальні працівники не знайдуть їм усиновлювачів чи прийомних батьків.

Завдяки патронату дитина зростає в домашній атмосфері, оминаючи спеціалізовані інтернатні заклади. Одночасно із вихованням у сім’ї патронатного вихователя здоровому розвитку дитини сприяють фахівці соціальної сфери.

Над якими дітьми встановлюється патронат

Патронат встановлюють над дітьми, які опинились у складних життєвих обставинах. Це діти:

• новонароджені, залишені в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров’я або яких відмовилися забрати батьки чи інші родичі;
  • підкинуті, знайдені;
  • безпритульні;
  • із сімей, в яких існує загроза їхньому життю та здоров’ю;
  • які зазнали насильства, жорстокого поводження;
  • у яких померли або безвісно відсутні батьки або особи, які їх замінюють;
  • переміщені з тимчасово окупованої території або району проведення бойових дій;
  • які за різних обставин певний час не можуть перебувати у власній сім’ї, або їхні батьки чи особи, що їх замінюють, не можуть піклуватись про них.

Патронатний вихователь: вимоги до кандидата та переваги роботи

Патронатний вихователь – це повноцінна професія. Патронатні вихователі отримують заробітну плату, зарахування до трудового стажу та відповідні соціальні гарантії.

Свою діяльність патронатний вихователь веде на договірній основі з уповноваженим закладом.

Вимоги до патронатних вихователів:

• громадянство України;
  • дієздатність;
  • доброчесність, відсутність судимості;
  • наявність добровільного помічника (чоловік/дружина, син/донька та ін.), який проживає з вихователем на спільній житловій площі та готовий допомагати у вихованні дітей;
  • відсутність власних дітей віком до 4-х років, дітей з інвалідністю.
  • належні житлово-побутові умови (у тому числі наявність окремої кімнати);
  • досвід виховання дітей.

Обов’язок патронатного вихователя – тимчасово доглядати дитину, рідні батьки якої не можуть про неї піклуватися. Під час перебування дитини під патронатом, патронатний вихователь несе відповідальність за її життя та стан здоров’я.

Переваги роботи патронатним вихователем:

• навчання, допомога та супровід соціальних фахівців та психологів;
  • грошове забезпечення розміром 5 прожиткових мінімумів;
  • соціальна допомога на дитину від 2,5 (3,5 – для дітей з інвалідністю) прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку;
  • соціальні гарантії;
  • нарахування трудового стажу.

Якщо ви маєте бажання стати патронатним вихователем і допомогти дітям, що потребують родинного тепла і турботи, звертайтеся до служби у справах дітей за місцем проживання.