Аудіоархів локальних бакотських пісень створено Культурний Клуб в рамках проєкту Бакота - у пошуках затопленої спадщини.

  • 350

Фото без опису

🎧😉Аудіоархів локальних бакотських пісень створено Культурний Клуб в рамках проєкту Бакота - у пошуках затопленої спадщини.

Культурний Клуб

Приготуйтесь, бо зараз ми просто від серця відірвемо і покажемо вам наш скарб, котрий в грошах не виміряти і на око не оцінити. Ми створили аудіоархів локальних пісень Бакоти та інших сіл.

Це - автентичний голос Бакоти. Так звучали і вона, і сусідні затоплені села колись. Це народні пісні, котрі наддністровські подоляни співали на святах, довгими зимовими вечорами або коли сум огортав душу. Пісні ці переважно мінорні - але важко згадувати рідне затоплене село під мажорну музику.

Так, це не та музика, котру записують на флешку в машину чи вмикають на дискотеках. Це глибше і цінніше: наш фольклор, душа Дністра, голоси, що пам'ятають і Бакоту, і Вільямівку, і Студеницю чи Раколупці ще живими, наповненими людьми, сонячним світлом, співом птахів. Сіл вже нема, а пісня їхня зберіглася. Пісня "Верби над Прутом" показує пісенний фольклор іншого берега Дністра, буковинського. Нагадаємо, він теж сильно постраждав від створення Дністровського водосховища.

Допомогли нам почути Бакоту самодіяльні сільські ансамблі "Трудівниця", "Наддністрянка" та мешканки села Чабанівка Марія Данилова та Валентина Паламарчук.

🎧 Слухайте тут: https://bakota-ee072b.webflow.io/audio-arhiv

Аудіоархів локальних бакотських пісень створено Культурний Клуб в рамках проєкту Бакота - у пошуках затопленої спадщини.

Проєкт реалізується за підтримки Український культурний фонд.

#запідтримкиУКФ