Директор КУ «Староушицький ТЦСО» Наталія РИБАК проходила навчання за програмою «Система підтримки та супроводу ветеранів/ветеранок у громадах із застосуванням кейс-менеджменту» у м.Київ.

✔️З 19 по 24 червня 2023 директор КУ «Староушицький ТЦСО» Наталія РИБАК проходила навчання за програмою «Система підтримки та супроводу ветеранів/ветеранок у громадах із застосуванням кейс-менеджменту» у м.Київ.

✔️У заході взяли участь представники соціального захисту населення, центрів надання соціальних послуг, реабілітаційних центрів громад з різних регіонів України.

✔️Навчання ветеранських кейс-менеджерів відбувається за затвердженою Міністерство соціальної політики України програмою. Тобто навчальний курс “Система підтримки та супроводу ветеранів/ветеранок у громадах із застосуванням кейс-менеджменту” вийшов на загальнонаціональний рівень.

✔️Метою навчання було вивчення можливостей та інструментів створення:

- нових умов життя ветерана/ветеранки після повернення в громаду, де він/вона не соціальний утриманець, а ресурс розвитку

- збереження фізичного та психологічного здоров’я військовослужбовців

- корегування їхніх особистісних установок та стимулювання розвитку у суспільстві.

Були розглянуті основні моменти інтегрованого підходу до роботи з ветеранами/ветеранками та їхніми сім’ями в громаді:

- Можливості для ветеранів, соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей, психологічна допомога, освітні можливості для ветерана, реінтеграція ветеранів в громаді;

- Особливості комунікації з діючим військовим та ветераном російсько-української війни;

- Направлення, підтримка, координація, надання інформації ветеранам, які потребують допомоги;

- Первинний скринінг та діагностика проблем та потреб;

- Медичне забезпечення та реабілітація;

- Вшанування пам’яті та героїзація Захисників України;

- Сутність і розробники державних ветеранських політик;

- Проєктне планування та ін.