Ринок праці Хмельниччини

✅Ринок праці Хмельниччини

У січні-травні 2023 року послугами Хмельницької обласної служби зайнятості скористалися 13,2 тисяч громадян. Про потребу у кваліфікованих працівниках в області поінформували майже 2 тисячі роботодавців. В базі даних налічувалось 6,7 тисяч вакансій. Середній розмір оплати праці становив 9278 гривень.

Понад 60% вакансій припадають на робітничі професії. Популярними залишаються професії: лікарів, швачок, водіїв автотранспортних засобів, продавців продовольчих товарів, продавців-консультантів, кухарів, інспекторів пенітенціарної системи, бухгалтерів, економістів, інженерів.

За 5 місяців 2023 року:

➡ 3,3 тисяч осіб працевлаштовано;

➡ 252 громадянина було залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру;

➡ 580 осіб проходили професійне навчання;

➡ 77 людей отримали ваучер на навчання.

За результатами оцінки бізнес-плану та проведеної співбесіди, з початку року Державний центр зайнятості ухвалив позитивне рішення щодо надання мікрогрантів 36 особам, які будуть провадити підприємницьку діяльність у Хмельницькій області.

Станом на 1 червня 2023 року кількість зареєстрованих безробітних становила 3 тисячі осіб, в тому числі 67 учасників бойових дій, 309 безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб. Серед безробітних:

* 73,3% – жінки;

* 43,9% – мешканці сільської місцевості;

* 24,4% – молодь віком до 35 років.