Кам’янець-Подільська окружна прокуратура домоглась повернення до бюджету селищної ради надмірно сплачених коштів під час закупівлі паливно-мастильних матеріалів

Господарським судом Хмельницької області задоволено позовну заяву Кам’янець-Подільської окружної прокуратури в інтересах держави в особі органу місцевого самоврядування про стягнення з постачальника близько 43 тисяч гривень, які останній зайво отримав із бюджету.

Встановлено, що між селищною радою та товариством укладено договір поставки пального на суму близько 500 тисяч гривень.

У подальшому сторонами укладено декілька додаткових угод, якими збільшено ціну за товар та зменшено його обсяги, як наслідок, місцевою радою безпідставно надміру сплачено кошти в сумі близько 43 тисяч гривень.

Однак, судом підтверджено, що укладення ряду додаткових угод після підписання основного договору, щодо збільшення ціни на товар та зменшення його кількості, за відсутності для цього підстав, визначених Законом, робить результат закупівлі невизначеним та тягне за собою неефективне використання бюджетних коштів, що є прямим порушенням процедури закупівлі.

Відтак, за позовом прокуратури, з товариства буде стягнуто близько 43 тисяч гривень до бюджету територіальної громади.