105 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ОЛЕСЯ ГОНЧАРА

  • 126

105 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ОЛЕСЯ ГОНЧАРА

Сто п’ять років тому, 3 квітня 1918 року, народився Олександр Терентійович Біличенко, який увійшов у літературу як Олесь Гончар. Видатний письменник і громадський діяч, Герой України, академік, лауреат Державної премії України імені Т. Шевченка, інших державних премій, він не тільки поповнив скарбницю сучасної української культури своїми творами, а й дійсно багато зробив для суспільного життя рідної держави.

"Україно, твій день гряде!" — одне з найвідоміших гасел Гончара, яке добре характеризує його настрій як митця. Він ще за життя став класиком літератури. Зазнав слави і цькування. Твори Гончара перекладали 67 мовами, а Біографічний центр у Кембриджі визнав письменника "Всесвітнім інтелектуалом 1992–1993 років". У 2016 році Український інститут національної пам’яті вніс Гончара у перелік проєкту "Незламні". Це 15 видатних людей, які пережили 1932–1933, – ті, кого не зламав Голодомор.

Найвідоміші твори письменника, крім “Собору” і “Щоденників” — “Прапороносці”, “Людина і зброя”, “Тронка”, “Твоя зоря”. Книги Олеся Гончара є у фондах бібліотек громади – вибирайте та читайте!

Інші новини освіти

Всі новини освіти