✅На колегії ОВА обговорили Програму економічного та соціального розвитку Хмельницької області на 2023 рік

28 лютого начальник ОВА Сергій Гамалій у форматі відеоконференції провів засідання колегії обласної військової адміністрації. До участі долучилися заступники начальника ОВА, керівники структурних підрозділів, начальники РВА, міські голови, голови громад області та представники територіальних підрозділів ЦОВВ.

З першого питання про Програму економічного та соціального розвитку Хмельницької області на 2023 рік доповіла директор Департаменту економічного розвитку ОВА Олена Бохонська.

Головні тези доповіді:

➡ Програма розроблена на виконання Закону України «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України», яким передбачено розробку короткострокових програм розвитку області на відповідний рік.

➡ Програма складається з декількох розділів, у яких висвітлено: аналіз економічного та соціального розвитку області у 2022 році; головна мета та пріоритетні напрями економічного та соціального розвитку області на 2023 рік; завдання та заходи, які будуть виконуватися протягом року для досягнення визначених цілей.

Пріоритетні напрями Програми

➡ Завдання Програми сформовані за трьома окремими напрямами/цілями і передбачають реалізацію заходів за всіма основними сферами життєдіяльності області:

ціль І. Реалізація економічного потенціалу області

ціль ІІ. Забезпечення умов для економічного та соціального зростання

ціль ІІІ. Створення комфортних та безпечних умов проживання на території області

Економічний розвиток:

➡ Сприяння нарощуванню промислового виробництва шляхом залучення підприємств до виконання важливих для держави завдань.

Соціальний розвиток та розвиток інфраструктури:

➡ У 2023 році планується відновлення фінансування будівництва та ремонту автомобільних доріг державного та місцевого значення;

➡ сприяння відновленню роботи будівельної галузі, відбудова і реконструкція об’єктів соціального та житлово-комунального призначення;

➡ здійснення заходів щодо забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, у тому числі шляхом залучення позабюджетних коштів на будівництво житлових будинків;

➡ розвиток системи надання електронних та адміністративних послуг для максимального їх наближення до кожного мешканця області (розширення переліку адміністративних послуг, які надаються населенню в електронній формі, розвиток мережі ЦНАП (не всі громади утворили центри);

➡ забезпечення доступної та якісної освіти, запровадження інноваційних технологій, створення максимально безпечних умов для всіх учасників освітнього процесу;

➡ продовження реформи системи охорони здоров’я в рамках впровадження інфраструктурного етапу, покращення матеріально-технічної бази медичних закладів;

➡ забезпечення соціального захисту людей, які потребують допомоги, підтримка внутрішньо переміщених осіб.

➡ на особливому контролі – захист населення і територій від наслідків воєнної агресії, у тому числі шляхом забезпечення готовності органів управління та сил цивільного захисту всіх рівнів до оперативного реагування на надзвичайні ситуації та ліквідації їх наслідків.

Підсумовуючи обговорене питання, начальник ОВА Сергій Гамалій зазначив, що торік через військову агресію росії економічний та соціальний розвиток усієї країни і області зокрема, перебував під негативним впливом. Поряд з цим, додав він, незважаючи на всі труднощі та виклики, в області спільними зусиллями забезпечено відносно стабільну роботу бізнесу, органів влади, надання якісних комунальних, соціальних, медичних, освітніх послуг.

“У 2023 році ми продовжуємо нашу діяльність в умовах воєнного стану, проте основним завданням залишається забезпечення сталого розвитку ввірених нам територій. У цей складний час маємо об’єднати зусилля та спрямувати діяльність на досягнення продуктивних результатів в усіх сферах суспільного життя, щоб дати людям упевненість у завтрашньому дні та надію на майбутнє нашої держави”, – сказав очільник області.

Оксана Вжешневська

Оксана Андрейчик