Графіки аварійного відключення електропостачання: як, коли і для чого

  • 183

?? Графіки аварійного відключення електропостачання: як, коли і для чого

? Після масованих ракетних ударів по об’єктам критичної інфраструктури оператором системи передачі НЕК «Укренерго» застосовано графіки аварійного обмеження електроспоживання для балансування української енергосистеми.

? Для того аби мережа була збалансованою, обсяг спожитої електроенергії в певний момент часу повинен дорівнювати обсягу виробленої.

?? Графік аварійних відключень (далі – ГАВ), який застосовано оператором системи передачі, – це відключення споживачів через дефіцит обсягів електроенергії. ГАВ – це не графік планових робіт, у ньому немає годин початку та завершення відключення. Це перелік електричних адрес (вузлів електромереж), до яких можуть бути застосовані відключення, у випадку отримання відповідної вказівки від НЕК «Укренерго».

??ГАВ вводять примусово для уникнення повного відключення від енергопостачання великого регіону, або для запобігання автоматичного та неконтрольованого знеструмлення регіону (блекауту).

?? Те саме стосується і відновлення електропостачання – рішення щодо заживлення споживачів приймає НЕК «Укренерго». Тільки після отримання команди від регіонального диспетчера НЕК «Укренерго» фахівці операторів систем розподілу (обленерго) можуть відновити розподіл електричної енергії.

?Повідомлення про застосування ГАВ не можна оприлюднити заздалегідь – це аварійний захід і інформація про причини застосування зазначеного заходу, його початок, закінчення та інші відомості, що можуть створити уявлення про потенціал енергетичних об‘єктів, є інформацією із обмеженим доступом у період воєнного стану