До уваги власників житла, які безоплатно прихистили внутрішньо-переміщених осіб та які отримують компенсацію для покриття витрат, пов’язаних з безоплатним розміщенням внутрішньо переміщених осіб

До уваги  власників житла, які безоплатно прихистили внутрішньо-переміщених осіб та які отримують компенсацію для покриття витрат, пов’язаних з безоплатним розміщенням внутрішньо переміщених осіб

Згідно постанови №333 від 19.03.2022 року зі змінами «Про  затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану» компенсація надається фізичним особам - громадянам України, які є власниками житла, або їх представниками, наймачами (орендарями) житла державної або комунальної власності, спадкоємцями, які прийняли спадщину, і безоплатно розміщували у своїх житлових приміщеннях зазначених у пункті 1 цього Порядку внутрішньо переміщених осіб, крім членів своєї сім’ї у розумінні Сімейного кодексу України, для покриття витрат, пов’язаних з безоплатним розміщенням внутрішньо переміщених осіб.

Компенсація буде надаватися тим власникам житла які прихистили осіб, які перемістилися з тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим і м. Севастополя, території територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) або осіб, житло яких зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження, інформація про яке внесена до Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації, або щодо якого подано документальне підтвердження від органів місцевого самоврядування факту пошкодження/знищення нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації.

Перелік громад які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) затверджений наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих території України №75 від 25.04.2022 року та постійно оновлюється.

Компенсація власникам житла які прихистили у себе внутрішньо-переміщених осіб які не входять до переліку громад які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) буде нараховуватись тільки у випадку коли у таких осіб житло яких зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження, інформація про яке внесена до Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації, або щодо якого подано документальне підтвердження від органів місцевого самоврядування факту пошкодження/знищення нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації.

Якщо внутрішньо-переміщена особа прибула з м.Києва, та таких областей як: Київська, Одеська, Житомирська і немає підтвердження про те що їх житло зруйноване або пошкоджене внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій спричинених військовою агресією, компенсація за таку особу нараховуватись не буде.

Перелік громад які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) можна переглянути за адресою

Перелік постійно оновлюється та не є остаточним!