Асоціація міст України звернулася до Уряду із проханням розблокувати надання фінансової допомоги напряму між громадами

Напередодні, 5 жовтня, відбулося засідання Правління Асоціації міст України. Хмельниччину на зібрані представляли голова Хмельницького регіонального відділення АМУ, міський голова Хмельницького Олександр Симчишин і міський голова Славути Василь Сидор.

Правління Асоціації міст України виступило категорично проти ухваленої Кабінетом Міністрів України Постанови від 27 вересня 2022 р. №1083 «Про внесення зміни до пункту 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2022 р. №252».

Цими змінами Уряд зупинив перерахування коштів на відбудову постраждалих територій напряму між громадами, адже зобов’язав громади погоджувати з Міністерством фінансів України всі свої рішення про надання фінансової допомоги іншим селам, селищам, містечкам і містам.

Асоціація міст України звернулася до Уряду скасувати норми про обов’язковість погодження та розблокувати можливість надання допомоги між громадами на відбудову територій.

«Вимога обов’язкового погодження Міністерством фінансів України перерахування коштів між місцевими бюджетами порушує принципи самостійності місцевого самоврядування, знижує оперативність ухвалення рішень, зупиняє відбудову та підготовку до зими зруйнованих агресором громад», - сказав голова Асоціації міст України, мер Києва Віталій Кличко під час засідання Правління АМУ.

Члени Правління Асоціації міст України звернули увагу на те, що під час дії воєнного стану передача коштів між місцевими бюджетами забезпечила оперативне фінансування заходів із відновлення критичної інфраструктури, зруйнованої внаслідок російської агресії, соціальної підтримки громадян на звільнених територіях.

За допомогою цього інструменту громади західних регіонів активно допомагають громадам, які потерпіли від повномасштабного вторгнення російського агресора.

Голови громад наголосили, що передача коштів також використовується для фінансування пільгового перевезення громадян, надання медичних послуг громадянам у лікарнях, ліквідації надзвичайних ситуацій на системах теплопостачання, які перебувають на обслуговуванні в обласних комунальних підприємствах, будівництва, утримання та обслуговування доріг між населеними пунктами. До того ж, цільове використання коштів перебуває під суворим контролем Державної казначейської служби України.