Староушицька громада – переможець міжнародної ініціативи зі створення літнього дитячого клубу

За ініціативи відділу освіти, культури, туризму, молоді та спорту Староушицька громада взяла участь у швейцарсько-українському проєкті DECIDE Summer Clubs «Ми вдома – в Україні».

Нагадаємо, що із 200 поданих заявок, проаналізованих командою проєктів, 4 громади Хмельниччини, серед яких і Староушицька громада, були відібрані для участі у межах кампанії DECIDE Summer Clubs. Переможців обирала комісія, до якої також увійшли представники Міністерства розвитку громад і територій України та Всеукраїнської Асоціації об'єднаних територіальних громад.

Наданий нами проєкт став одним із найкращих з-поміж 200 наданих заявок. І завдяки цьому у нашій громаді відкрився унікальний літній клуб для дітей громади та дітей з числа внутрішньо переміщених осіб. Літній клуб отримав методичний супровід від експертів проєкту, а також спеціальне обладнання та необхідні матеріали для організації роботи.

Організатори проєкту та освітяни пройшли серію спеціальних тренінгів щодо громадянської освіти, соціально-психологічної підтримки дітей, організації тематичних квестів, навчання дітей правильно діяти під час повітряних тривог та інших ситуацій, що можуть відбуватись під час воєнного стану.

Літній клуб працював  у робочі дні протягом 10 днів.

Кожен день був присвячений окремій тематиці навчань за допомогою спеціально розроблених вправ та занять. Розпорядок дня був спланований таким чином, що активні форми роботи чергувалися із пасивними: тут були руханки, навчальні заняття, фізичні активності, творчі години та уроки з безпеки чи психологічної підтримки. Для цього в рамках реалізації проєкту надані ергономічні меблі, спортивний інвентар, розвиваючі настільні ігри, пізнавальна література та обов’язкові приємні бонуси.

Програма літнього клубу була розрахована на дітей віком 7-14 років, і перебування у ньому було безкоштовним.

Організаторами створено 2 локації, а саме на базі Староушицького та Подільського ліцеїв, в кожній з яких дітки пізнавали нове за допомогою різноманітних ігор та квестів. Проводилися цікаві екскурсії.

Ще на відкритті клубу перед дітьми і гостями виступили голова громади Анатолій Тимчук та виконавчий директор Асоціації ОТГ Хмельничини Сергій Яцковський. Дітям побажали гарного відпочинку, позитивних вражень і корисних знань. І саме з позитивним настроєм діти завершили відвідування літнього клубу. Та незважаючи на важкі часи, діти мали змогу відпочити.

Фото без опису  Фото без опису

Фото без опису  Фото без опису