Кам’янець-Подільська окружна прокуратура інформує

Кам’янець-Подільська окружна прокуратура інформує

За процесуального керівництва працівників Новоушицького відділу Кам’янець-Подільської окружної прокуратури у травні поточного року суд визнав винними двох чоловіків у вчиненні кримінального проступку, відповідальність за який передбачена ч.1 ст.249 КК України та  обрав покарання у виді обмеження волі на строк два роки кожному, з відстрочкою виконання вироку терміном на один рік.

Крім того, судовим  рішенням конфісковано в дохід держави сітки, якими браконьєри здійснили незаконний вилов риби, гумовий човен та виловлену рибу, які вилучені у зловмисників.

Сучасне браконьєрство з його масовістю, технічним оснащенням представляє загрозу екологічній безпеці України.

Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом згідно статті 249 Кримінального кодексу України, якщо воно заподіяло істотну шкоду карається штрафом  від однієї тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років.

Ті самі діяння, якщо вони вчинені із застосуванням вибухових, отруйних речовин, електроструму або іншим способом масового знищення риби, звірів чи інших видів тваринного світу або особою, раніше судимою за кримінальне правопорушення, передбачене цією статтею, караються штрафом від трьох тисяч до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього здобутого.

Окрім того, постановою від 6 жовтня 2021 року, яка була затверджена на засіданні Кабінету Міністрів України, якою внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2011 року №1209 «Про затвердження такс для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення цінних видів водних біоресурсів» збільшено розмір такс за незаконний вилов одного екземпляру:

- карася сріблястого  у  93 рази (з 17 до 1581 грн.);

- окуня                       у 186 разів (з 17 до 3162 грн.);

- краснопірки             у  23 рази (з 68 до 1564 грн.);

- лина                         у 13,4 рази (з 119 до 1598 грн.);

- ляща                         у 9,7 разів (з 170 до 1649 грн.);

- плоскирки                у 46 разів (з 34 до 1564 грн.);

- щуки                        у (204) 10,2 рази (з 340 до 3468 грн.);

- судака                      у 7 разів (з 510 до 3587 грн.);

- сома                         у 12 разів (з 425 до 5117 грн.);

- раків                         у 130 разів (з 25,5 до 3332 грн.) та інші.

Варто нагадати, що у зв'язку з нерестом риби   встановлено  весняно-літню заборону на вилов водних біоресурсів у рибогосподарських  водних об’єктах Хмельницької області, і  вилов риби забороненими знаряддями лову тягне за собою визначену чинним законодавством відповідальність.

Новоушицький відділ

Кам’янець-Подільської