ДЕНЬ ВИШИВАНКИ В СТАРОУШИЦЬКІЙ ГРОМАДІ

Традиційно у третій четвер травня серед українців всього світу проходить акція "Всесвітній день вишиванки". Цьогоріч це свято особливе… Вишиванка давно перестала бути для нас просто предметом одягу. Вона втілила у собі нашу культурну спадщину, наші традиції і історію, сповнену героїчної боротьби, стала нашим оберегом і святинею. Вона – душа України, яка підтримує зв’язок поколінь.

Вишиванка – це символ вільних людей, символ великої нації, яка ніколи нікому не віддасть свою свободу.

19 травня, у Староушицькій громаді відбулися заходи з нагоди Всесвітнього дня вишиванки. Мешканці громади активно долучилися до проведення цих заходів.  Перед будинком селищної ради в смт Стара Ушиця та на території дитячого садочка с.Гораївка були проведені Благодійні ярмарки.

На них були представлені домашні смаколики, випічка. Кожен відвідувач міг посмакувати і придбати крафтову продукцію. Також були проведені майстеркласи із плетіння маскувальних сіток та виготовлення крафтових магнітів. По закінченні ярмарку в смт Стара Ушиця було зібрано  8581 грн. Силами місцевих жителів с.Гораївка було зібрано 6240 грн.

Отримані кошти від продажу буде передано на потреби військовослужбовців.

Фото без опису  Фото без опису

Поки в Україні триває війна з російськими окупантами, щодня на фронті бійці потребують допомоги тилу у забезпеченні амуніцією, продуктами, ліками. На все це потрібні кошти. Тому нагадуємо і просимо не забувати про допомогу нашим військовим. Допомога потрібна завжди!

Пізніше стартував патріотичний велопробіг до Дня вишиванки маршрутом Стара Ушиця – Бакота, який проводив відомий веломандрівник, експерт з розвитку туризму Сергій Толстіхін. Всі учасники отримали задоволення від велоподорожі. Кожен учасник заходу відвідав садибу «Дім мандрівника», де також можна було посмакувати крафтовою продукцію і взяти участь у благодійній акції для ЗСУ

Фото без опису  Фото без опису

День вишиванки започаткований у 2006 році. В цей день одягають вишиванку щоб піти в ній на роботу чи на навчання. Разом із тим, така дія має глибокий контекст, адже йдеться про вираження своєї національної та громадянської позиції, культурну освіченість та духовну свідомість.

Любіть Україну, вдягайте вишиванку і вірте у перемогу. Переможемо і все буде Україна!