На Кам’янеччині завдяки органам прокуратури бюджет однієї з громад поповниться майже на 140 тисяч гривень

  • 213

Фото без опису

На Кам’янеччині завдяки органам прокуратури

бюджет однієї з громад поповниться майже на 140 тисяч гривень

Кам’янець-Подільський міськрайонний суд задоволив позов Кам’янець-Подільської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Орининської сільської ради про відшкодування шкоди завданої навколишньому природному середовищу незаконною порубкою дерев на суму 139 тис. грн.

Згідно вироку місцевого суду, в липні 2021 року відповідач, перебуваючи у лісовому масиві неподалік одного із сіл  Кам`янець-Подільського району на території, яка відноситься до національного природного парку «Подільські Товтри» і є територією природно-заповідного фонду, в порушення вимог  Лісового кодексу України, порушуючи встановлений порядок охорони, раціонального використання та відтворення лісу, умисно, з корисливих мотивів, здійснив незаконну порубку чотирьох десятків дерев.

Своїми протиправними діями відповідач наніс шкоду навколишньому природному середовищу на суму 139 тис. грн.

Вироком суду відповідача визнано винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 246 КК України та призначено покарання.

Однак, у ході досудового розслідування та судового розгляду зазначеного кримінального провадження, завдану шкоду незаконною порубкою дерев відповідач в добровільному порядку не відшкодував.

В межах реалізації представницьких повноважень окружна прокуратура звернулась до суду з позовом  про відшкодування заподіяної шкоди.

Погодившись з доводами прокурора, суд дійшов до висновку, що заподіяна шкода, завдана незаконною порубкою дерев у розмірі 139 тисяч гривень підлягає відшкодуванню відповідачем в повному обсязі.

Відтак, бюджет однієї із сільських рад Кам'янець-Подільського району поповниться на чималу суму.