Фахівці Хмельницького регіонального відділення Асоціації міст України провели виїзну консультацію для працівників Староушицької селищної ради.

  • 644

Фото без опису

Підбили підсумки 2021 року та розповіли про цілі, які ставить перед собою АМУ на 2022 рік.

Консультант із бюджетних питань Юрій Гриневич наголосив, що завдяки активним діям АМУ вдалося відстояти законодавчі положення, які забезпечили додаткові надходження до бюджетів територіальних громад, та відхилити багато пропозицій, які б чинили негативний вплив на бюджетне забезпечення місцевого самоврядування, в обсязі 53,7 млрд грн. Ознайомив керівництво місцевих рад із напрацюваннями АМУ, які сприятимуть зміцненню фінансової спроможності ОМС у 2022 році. Також довів до відома інформацію щодо  відстоювання Асоціації міст України інтересів громад у питаннях сталого проходження ОМС опалювального сезону у 2021 році: виділення 512,3 млн грн дотації для територіальних громад, індекс податкоспроможності яких менше 0,9, спрямування громадам 26,9 млрд грн субвенції на погашення заборгованості з різниці в тарифах. Для забезпечення врахування інтересів місцевого самоврядування Асоціація міст України брала активну участь у підготовці та доопрацюванні законопроекту про Держбюджет-2022 та змін до Бюджетного і Податкового кодексів на всіх стадіях їх розгляду. Завдяки зусиллям Асоціації міст України загалом на 2022 рік для всіх територіальних громад забезпечено збереження та залучення фінансового ресурсу в обсязі  89,2 млрд грн. Фахівець розповів про основні проблемні питання, вирішення яких лобіюватиме АМУ в наступному році: збільшення відсотка ПДФО для місцевих бюджетів, переведення усіх державних субвенцій на прямі міжбюджетні відносини із громадами та багато іншого, що дозволить наповнювати бюджети громад фінансовим ресурсом.

Фото без опису

Консультантка із комунікаційних питань Ольга Поліщук детальніше зупинилася на освітніх заходах АМУ та регіонального відділення. Проінформувала про навчальні матеріали, які Асоціація міст України випускає спільно із різними організаціями. Також запросила долучатися до онлайн та офлайн практикумів і семінарів.

У ході бесід представники Хмельницького регіонального відділення АМУ відповіли на питання керівництва та фахівців ради, які стосувалися земельних відносин, формування мережі ЦНАПів та зафіксували актуальні проблеми ОМС, які ще потребують вирішення. Також фахівці поділилися думками щодо того, як можна залучити більше коштів для місцевих бюджетів та домовилися про подальшу продуктивну співпрацю. Консультанти регіонального відділення запевнили, що Асоціація міст України і надалі буде відстоювати інтереси місцевого самоврядування для забезпечення подальшого зміцнення фінансової основи місцевого самоврядування, наполягатиме на залучені додаткових та збереженні важливих для громад ресурсів, попереджуватиме перекладання додаткових повноважень на місцевий рівень без належної компенсації.

Фото без опису