ПРОГРАМА ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ "ЄПІДТРИМКА"

  • 590

 

Президентом України ініційовано Програму цільового фінансування вразливих категорій бізнесу, який постраждав від запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів під час пандемії COVID-19.

Головна ідея Програми – підтримати бізнес, який найбільше постраждав від пандемії, та заохотити громадян до вакцинації. 

Фото без опису

Програмою передбачатиметься надання державою підтримки у розмірі 1000 гривень повнолітнім громадянам, які зможуть витратити ці кошти на:

  • придбання залізничних та авіаквитків на внутрішні рейси;
  • абонементи до спортзалів чи фітнес-клубів;
  • відвідання кінотеатрів, театрів, музеїв чи виставкових центрів;
  • придбання книг.

Старт Програми заплановано на 19 грудня 2021 року.

Термін дії Програми – один рік (з 19.12.2021 до 18.12.2022).

Обов’язковою умовою участі громадян у Програмі є отримання 2 доз антиковідних вакцин (наявність «зеленого сертифікату», підтвердженого у мобільному застосунку «Дія»).

Взяти участь у Програмі на першому етапі можна буде через мобільний застосунок Дія.

Громадянин, що бажає взяти участь у Програмі, в Дії обирає послугу «єПідтримка», проходить перевірку на відповідність встановленим критеріям, відкриває віртуальний рахунок в онлайн-банку, отримує на нього гроші та витрачає їх на покупку послуги у суб’єкта господарювання, що бере участь у Програмі. Таким чином, громадянин отримає безкоштовну послугу, а підприємець отримає гроші від держави.

Грошима буде можливість скористатися протягом 4 місяців після їх отримання. У разі невикористання сума буде повернена державі.

Кошти нараховуватимуться банками-партнерами через мобільний за стосунок Дія на безкоштовні віртуальні рахунки без комісій і податків. Отримання коштів не впливатиме на отримання субсидій.

У 2022 році буде запропоновано альтернативний механізм нарахування коштів без використання мобільного за стосунку Дія.

До програми можуть долучитися підприємства будь-якої форми власності, що є резидентами України, юридичні особи та фізичні особи-підприємці, які надають послуги у визначених сферах.

Для участі підприємствам потрібна наявність платіжного терміналу або онлайн точки продажів, відповідність основній діяльності та MCC-коду, перелік яких буде визначено постановою Кабінету Міністрів України. Додаткової реєстрації для компаній для участі в програмі не потрібно.

Наразі Урядом України опрацьовується механізм нормативно-правового врегулювання реалізації Програми.

 

Інформаційне повідомлення

 

         Шановні колеги,  з метою популяризації Програми Президента України “єПідтримка”:

 

 - оприлюднено постанову Кабінету Міністрів України від 09.12.2021 № 1272 "Деякі питання надання допомоги в рамках Програми “єПідтримка” (доступна за посиланням https://www.kmu.gov.ua/npas/deyaki-pitannya-nadannya-dopomogi-a1272);

 

- сформовано ключові аспекти з реалізації Програми "єПідтримка" (інформація розміщена за посиланням                         https://e-aid.diia.gov.ua/ );

 

- проведено брифінг Мінекономіки, Мінцифри, Мінкультури щодо реалізації Програми "єПідтримка" (посилання на відео брифінгу https://fex.net/ru/s/b45seam).

 

 

Надсилаємо для використання у роботі з інформаційної підтримки Програми