Топ 5 найрозповсюдженіших шахрайств: поліція застерігає громадян

  • 309

Топ 5 найрозповсюдженіших шахрайств: поліція застерігає громадян
 


Шахрайство – один з найрозповсюдженіших видів серед злочинів проти власності. Шахрайські схеми постійно змінюються та вдосконалюються відповідно до реалій сьогодення. Які афери нині «найпопулярніші» та як не стати жертвою шахрайства, розповідає заступник начальника відділу превенції Хмельницького районного управління поліції Роман Огороднік.

#поліція_Хмельницького_району #шахрайство #профілактика

КУПІВЛЯ ТА ПРОДАЖ ТОВАРІВ В ІНТЕРНЕТІ
Аферисти навчилися використовувати оголошення про купівлю-продаж в інтернеті. Зловмисники знаходять таке оголошення, пишуть тому, хто його розмістив, а потім надсилають посилання, за допомогою якого знімають гроші з рахунку потерпілого.
Фейкові сайти інтернет-магазинів та розрахунок наперед теж нерідко використовуються шахраями. Найчастіше аферисти продають та купують популярні товари. Так, напередодні опалювального сезону це можуть бути дрова. Зараз, коли є проблеми з електропостачанням – генератори. – Аби не потрапити на гачок шахраїв під час онлайн-шопінгу, ми радимо користуватися лише перевіреними сайтами, надавати перевагу післяплаті та не переходити за сторонніми посиланнями, – зазначає старший лейтенант поліції.

ДЗВІНКИ ВІД ПСЕВДОБАНКРІВ
Дзвінок від «псевдобанкіра» – хоч і не нова, але дуже дієва шахрайська схема. Невідома особа дзвонить і представляється працівником банку. Шахрай повідомляє про спробу несанкціонованого втручання в банківські рахунки жертви, або ж під приводом перевипуску картки, у якої закінчився строк дії, виманює персональні дані. Псевдобанкір може запропонувати перейти за посиланням, після чого з карток зникають гроші, або жертва може сама виконати вказівки зловмисника, тим самим давши йому доступ до свого рахунку. Найкращий спосіб вберегтися від шахраїв – передзвонити у банк на офіційний номер.

ЗЛАМУВАННЯ АККАУНТІВ У СОЦМЕРЕЖАХ
Шахраї зламують сторінки у соцмережах і розсилають друзям своєї жертви повідомлення з проханням про допомогу. Тут історія може бути різною: необхідні гроші на лікування, на погашення кредиту та інше. Аби історія виглядала достовірною шахраї можуть попередньо розміщувати публікації з фото та криком про допомогу. Перш ніж переказувати кошти, передзвоніть своєму знайомому та перевірте, чи дійсно він потрапив у біду.

ОРЕНДА НЕІСНУЮЧИХ ПОМЕШКАНЬ
З початком активних бойових дій на Хмельниччину масово почали приїжджати переселенці, і попит на оренду житла значно зріс, чим і користуються шахраї. Відчуваючи моральний тиск, жертви готові переказати завдаток за помешкання онлайн, після чого аферисти не виходять на зв'язок. Особиста зустріч з орендодавцем та попередній огляд житла можуть вберегти вас від шахрайських дій.

ФЕЙКОВА СОЦІАЛЬНА ДОПОМОГА
З початком війни набули «популярності» і шахрайства з соціальними виплатами. Зловмисники розміщують оголошення про надання різного роду соціальної або благодійної допомоги, присилають жертвам посилання для реєстрації на отримання виплат, під час якої потерпілі вводять свої особисті дані. Таким чином аферисти отримують доступ до карткових рахунків, з яких знімають усі кошти.

Поліція закликає громадян бути обережними. Аби не стати жертвою шахраїв не повідомляйте нікому особистих даних, завжди перевіряйте інформацію, купуйте на перевірених сайтах і користуйтеся післяплатою та не переходьте за сумнівними посиланнями.