Безпека в лісі у літній період

Безпека в лісі у літній період

Щоб запобігти пожежі рекомендуємо такі правила поведінки в лісі:

– багаття розпалювати дрібними сухими сосновими і ялиновими гілками, корою, недогарком свічки, трісками тощо;

– розводити багаття в лісі тільки в спеціально передбачених для цього місцях;

– перед тим як розпалювати багаття, звільніть місце для нього від нагромадження сухої трави або ж обкопайте місце навколо багаття невеликим рівчаком;

– під час дощу багаття розводити під накриттям з брезенту або плащ-накидки. У суху погоду навколо багаття прибирати суху траву, мох, хвою, щоб запобігти пожежі;

– перед сном багаття гасять і заливають водою. Якщо потрібно зберегти вогонь, то на ніч призначають чергового або засипають багаття попелом;

– після відпочинку обов’язково загасіть вогонь, залийте багаття водою, якщо її немає, то розгребіть головешки та подрібніть великі вуглини;

– не лягайте відпочивати біля багаття – це небезпечно, ви можете обгоріти або й задихнутися;

Категорично забороняється розводити багаття на торфовищі.

Забираючись додому, погасіть тліючі головешки, закопайте сміття (целофан, скляний посуд заберіть із собою, адже він не розкладається в ґрунті). Хай на місці вашого відпочинку буде чисто — наступного разу сюди прийдуть інші.

При виявленій пожежі в лісі  телефонуйте – 101

Навесні проблемою стає спалювання сміття. Як правило спалюються наслідки прибирання у вигляді сухої трави, пластику і поліетилену, що надзвичайно шкідливо не лише для нашого здоров'я, але і для довкілля.

Дим від спалювання містить найнебезпечніші отрути - оксиди азоту, сірки, феноли, токсичні вуглеводні, канцерогенний діоксин, не кажучи вже про сполуки свинцю, ртуті і інших важких металів.

Спалювання одноразового посуду, поліетиленових пляшок, пакетів і іншої пластикової тари нічого окрім шкоди не приносить. Температура вогнища недостатньо висока для повного згорання пластиків. Щільний чорний дим від їх горіння містить канцерогенні речовини - поліароматичні вуглеводні.

Причинами пожежі в лісі можуть стати блискавка або засуха, але основною причиною виникнення пожеж у лісі є необережність людини.

Пам’ятайте,що украй небезпечно:

–кидатипалаючі сірники, недокурки;

–палити суху траву;

–розводити вогнища;

– залишати в лісі промаслені або просочені іншою горючою речовиною шматки тканини.

Кам’янець-Подільське РУ ГУ ДСНС України у Хмельницькій області.