КЗ «Староушицький центральний будинок культури» Староушицької селищної ради спільно з ГО ХОМГО «Територія» увійшли до числа переможців ІІ туру реалізації проєкту терапевтичних заходів для дітей та їх сімей в сільській місцевості Хмельницької області, що реалізується Громадська організація Центр Стратегічних Ініціатив, Хмельницький, Україна за фінансової підтримки The BEARR Trust (Великобританія)✨

Таким чином в Староушицькій громаді було проведено 3️⃣ заходи протягом тижня.

14 лютого, в День Святого Валентина 💕, дітки молодших класів Староушицького ліцею, в тому числі діти ВПО та військовослужбовців разом із батьками взяли участь в творчому заході, під час якого змогли виготовити наліпки за допомогою техніки алмазної мозаїки 🖌. Далі провели цікаву акцію – «Обід сусіда» 🥙, де на обід кожен приніс улюблені смаколики, пригостивши усіх. І на останок переглянули короткометражний мультфільм «Пес Патрон. Не така як всі» про те, що кожна людина особлива по своєму 📽.

Творчість, спільний обід та перегляд мультфільму допомогли діткам вивільнити негативні емоції та зблизитися між собою, оскільки під час складання мозаїки залюбки допомагали один одному, а під час обіду дружньо пригощали інших своїми улюбленими смаколиками.

16 лютого, в День Єднання 🇺🇦, школярі старшої школи Староушицького ліцею, а також ВПО мали змогу відвідати Народний музей села Чабанівка, ознайомившись з історією одного із сіл громади 📓. Після цього, мали змогу відвідати ферму з вівцями в с. Чабанівка, де контактували з вівцями, оскільки це дуже ручні тварини, отримали багато приємних вражень та дізналися цікавинки про різні породи овець. На обід самотужки готували кольорові вареники з картоплею, сиром та вишнею 🥟. Були залучені учні 8-11 класів, дітям було надзвичайно приємно куштувати вареники, приготовані власноруч. Спільне готування їжі сприяло легкій комунікації між всіма дітьми. Після обіду грали настільні ігри, що допомагає не тільки згуртуватися, а й критично мислити 🪄.

17 лютого провели спортивне заняття 🏋🏼🧘🏼‍♀️, до якого долучилися сім’ї школярів, робили різні вправи, як фітнес, так і силові. Спорт під час війни слугує розрядкою та відпочинком, учасники змогли відволіктися від негативних емоцій, крім того заняття спортом укріплюють здоров’я та психологічний стан. Спільне заняття спортом сприяє взаєморозумінню та об’єднанню між учасниками, тому це чудовий спосіб краще пізнати один одного.

Щиро дякуємо за можливість реалізовувати такі терапевтичні заходи під час війни, які наразі дуже необхідні кожному👨‍👩‍👧‍👦